×
*** 11 samorządów zagłębia miedziowego z dofinansowaniem na zakup samochodów dla OSP *** Spółka KGHM została sponsorem klubu żużlowego - Stali Gorzów ***

Z mieszkania ukradł głównie biżuterię i pieniądze. Łup odzyskano

Legniccy policjanci zatrzymali 35-letniego mężczyznę, który włamał się do jednego z mieszkań i wyniósł z niego łupy warte ponad 25 tysięcy złotych. Legniczanin nie cieszył się długo skradzionymi rzeczami.

 

Właściciele mieszkania powiadomili o policję o włamaniu w miniony piątek w godzinach popołudniowych.

– Sprawca wykorzystując fakt niezamkniętego mieszkania i nieobecność lokatorów, wszedł do środka a następnie dokonał kradzieży między innymi biżuterii, pieniędzy a także perfum na kwotę prawie 25.5 tys. zł – wylicza Anna Tersa z legnickiej policji. – Niezwłocznie po otrzymaniu zgłoszenia, na miejsce udali się policjanci, którzy bardzo szybko ustalili sprawcę kradzieży.

35-letni mieszkaniec Legnicy był bardzo zdziwiony kiedy w drzwiach swojego mieszkania ujrzał policjantów.

– Funkcjonariusze znaleźli u niego skradzione wówczas mienie. Po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazało się, że mężczyzna ten jest poszukiwany przez sąd celem odbycia kary roku pozbawienia wolności. Legniczanin został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu – dodaje policjantka.

Policjanci udowodnili zatrzymanemu również dokonanie włamania do piwnicy i mieszkań na przełomie lutego i marca br. Z piwnicy ukradł wszystko, co tylko mógł wynieść, między innymi przetwory, nowe baterie umywalkowe, artykuły higieniczne, ubrania i pieluchy. Z mieszkań natomiast zabrał między innymi pieniądze, biżuterię, alkohol, drobne sprzęty domowe i perfumy. Straty, jakie spowodował wynoszą około 10 tys. zł.

Teraz 35-latek stanie przed sadem, grozi mu wyrok do 10 lat więzienia.

 
414-179661
414-179663
414-179664

Wybrane dla Ciebie

Postawili się faworyzowanym rywalom. Porażka Cuprum

W ostatnim swoim meczu sezonu zasadniczego siatkarze Cuprum Lubin dzielnie walczyli na wyjeździe z zespołem Aluronu Wartą Zawiercie. Faworyzowani gospodarze musieli się sporo natrudzić, by ostatecznie pokonać lubinian po tie-breaku.

Górnik przegrywa i ląduje w strefie spadkowej

Po dzisiejszej porażce ze Zniczem Pruszków, sytuacja piłkarzy Górnika Polkowice jest nie do pozazdroszczenia. Zielono-czarni spadli do strefy spadkowej i zaczyna się nerwówka.

Pierwszy Inkubator przedsiębiorczości już otwarty

Władze miasta i powiatu, szefowie spółek komunalnych, prywatnych firm i szeroko zakrojonego biznesu odwiedzili pierwszy z dwóch zaplanowanych w Lubinie Inkubatorów Przedsiębiorczości. Otwarto go w lubińskim ZOO.

Takiej imprezy historycznej w Głogowie jeszcze nie było!

Głogów niczym z czasów wojny. Dzisiaj ulicami miasta przeszły grupy rekonstrukcyjne. Były wozy bojowe, karabiny, żołnierze. Popołudniu mieszkańcy spotkali się z Bogusławem Wołoszańskim w teatrze miejskim. 

Poznajecie tego psa? Odłowiono go w Szymocinie

Pracownicy Urzędu Gminy Grębocice zabezpieczyli psa, którego widzicie na zdjęciach. Poszukiwany jest jego właściciel.

Policja szuka Karola Kaczmarczyka. Wiecie gdzie się ukrywa?

Policja z Lubina poszukuje Karola Kaczmarczyka. Ostatni znany adres zamieszkania mężczyzny to Szklary Górne. Mężczyzna poszukiwany jest między innymi za jazdę na podwójnym gazie.