×
*** 11 samorządów zagłębia miedziowego z dofinansowaniem na zakup samochodów dla OSP *** Spółka KGHM została sponsorem klubu żużlowego - Stali Gorzów ***

Z narkotykami na kradzionym rowerze dojechała do celi

Lubińscy policjanci zatrzymali do kontroli 24-latkę jadącą rowerem. Kobieta nie podejrzewała, że tu się zaczną jej duże problemy, bo prosto z trasy trafiła za kratki.

Młoda kobieta została zatrzymana przez policjantów patrolujących region. W czasie legitymowania i sprawdzeń okazało się, że rower, którym jechała figuruje jako skradziony w 2021 roku z terenu Polkowic. Na tym jednak nie koniec. Policjanci przeszukali kobietę i znaleźli przy niej… narkotyki.

– Kobieta tłumaczyła się, że rower dostała, lecz faktu posiadania narkotyków nie chciała już tłumaczyć – powiedział nam Krzysztof Pawlik z lubińskiej komendy policji. – Lubinianka najpierw trafiła na dołek a później usłyszała dwa zarzuty. Pierwszy dotyczący posiadania środków odurzających za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, drugi za paserstwo zagrożone karą do 5 lat więzienia.

Niebawem kobieta stanie przed sądem, który zadecyduje o wymiarze kary dla niej.

 
425-180413

Wybrane dla Ciebie

Postawili się faworyzowanym rywalom. Porażka Cuprum

W ostatnim swoim meczu sezonu zasadniczego siatkarze Cuprum Lubin dzielnie walczyli na wyjeździe z zespołem Aluronu Wartą Zawiercie. Faworyzowani gospodarze musieli się sporo natrudzić, by ostatecznie pokonać lubinian po tie-breaku.

Górnik przegrywa i ląduje w strefie spadkowej

Po dzisiejszej porażce ze Zniczem Pruszków, sytuacja piłkarzy Górnika Polkowice jest nie do pozazdroszczenia. Zielono-czarni spadli do strefy spadkowej i zaczyna się nerwówka.

Pierwszy Inkubator przedsiębiorczości już otwarty

Władze miasta i powiatu, szefowie spółek komunalnych, prywatnych firm i szeroko zakrojonego biznesu odwiedzili pierwszy z dwóch zaplanowanych w Lubinie Inkubatorów Przedsiębiorczości. Otwarto go w lubińskim ZOO.

Takiej imprezy historycznej w Głogowie jeszcze nie było!

Głogów niczym z czasów wojny. Dzisiaj ulicami miasta przeszły grupy rekonstrukcyjne. Były wozy bojowe, karabiny, żołnierze. Popołudniu mieszkańcy spotkali się z Bogusławem Wołoszańskim w teatrze miejskim. 

Poznajecie tego psa? Odłowiono go w Szymocinie

Pracownicy Urzędu Gminy Grębocice zabezpieczyli psa, którego widzicie na zdjęciach. Poszukiwany jest jego właściciel.

Policja szuka Karola Kaczmarczyka. Wiecie gdzie się ukrywa?

Policja z Lubina poszukuje Karola Kaczmarczyka. Ostatni znany adres zamieszkania mężczyzny to Szklary Górne. Mężczyzna poszukiwany jest między innymi za jazdę na podwójnym gazie.