×
*** Nie żyje Zbigniew Warczewski, wieloletni radny Rady Miejskiej w Lubinie, działacz społeczny, który latami walczył o budowę lubińskiego hospicjum ***

Z narkotykami wpadł w trakcie kontroli drogowej

33-latek zatrzymany przez legnickich policjantów odpowie przed sądem za jazdę po zażyciu narkotyków. W trakcie przeszukania mundurowi znaleźli przy nim kolejne porcje zakazanych substancji.

 

Do zatrzymania doszło na ulicy Wrocławskiej w Prochowicach. Policjanci patrolujący drogi zatrzymali do kontroli drogowej kierującego Nissanem Primerą.

– Kierowca od początku interwencji zachowywał się bardzo nerwowo, nie potrafił logicznie odpowiadać na pytania, był rozkojarzony. Funkcjonariusze mając przypuszczenie, że może być od pod wpływem narkotyków przeprowadzili mu badanie narkotesterem, które wykazało, że mężczyzna jest pod wpływem środków odurzających z grupy amfetamina/metamfetamina – powiedziała nam Jagoda Ekiert, oficer prasowy KMP Legnica.

Szybko wyszło na jaw, że to dopiero początek problemów tego mężczyzny. Podczas przeszukania 33- latka policjanci znaleźli ukryte w bucie narkotyki.

– Zabezpieczoną substancję przebadano narkotesterem okazało się, że jest to metamfetamina, z której można byłoby uzyskać 200 porcji handlowych. Legniczanin został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie – dodaje policjantka.

Teraz zatrzymany stanie przed sądem. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, taki sm wyrok grozi za kierowanie pod wpływem środków odurzających.

 

Wybrane dla Ciebie

Zagłębie wróciło z dalekiej podróży. Wreszcie jest zwycięstwo

Od 24 listopada kibice KGHM Zagłębia Lubin czekali na ligowe zwycięstwo swoich ulubieńców. Wreszcie dzisiaj nastąpiło przełamanie. Miedziowi pokonali Koronę Kielce skromnie 1:0 po trafieniu Dawida Kurminowskiego.

Patriotycznie, sportowo i charytatywnie. Bieg Tropem Wilczym w Lubinie

Ponad pół tysiąca osób wzięło udział w 12. edycji Biegu Tropem Wilczym w Parku Leśnym w Lubinie. Dzisiejsze wydarzenie miał oczywiście także swój charytatywny cel. Zbierano bowiem pieniądze na kolejną operację nóżek dla 8-letniej Julki Nieckarz. Udało się zebrać ponad 14 tysięcy złotych!

Kolizja osobówki z cysterną na S3. Nikomu nic się nie stało

Przez kilka godzin całkowicie zamknięty dla ruchu był odcinek trasy ekspresowej S3 między Lubinem a Legnicą. Na wysokości Karczowisk doszło do zderzenia samochodu osobowego i cysterny przewożącej łatwopalną substancję.

Po pierwsze w tym roku zwycięstwo. Zagłębie kontra Korona

Już dzisiaj piłkarze KGHM Zagłębia Lubin powalczą o pierwsze zwycięstwo w tym roku. Rywalem Miedziowych będzie Korona Kielce, która wprawdzie w tabeli znajduje się niżej, ale ostatnio postraszyła Legię Warszawa i na pewno nie będzie łatwym przeciwnikiem dla lubinian.

Sprzedawali podróbki lubinianom. Staną teraz przed sądem

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą lubińskiej komendy policji zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 43 do 48 lat, którzy w trzech punktach sprzedażowych na terenie miasta oferowali lubinianom podróbki.

Kubów: Dzisiejsza władza nie chce wspierać samorządów

Poseł Prawa i Sprawiedliwości, Krzysztof Kubów, nie ukrywa swojego zdziwienia rządowymi planami likwidacji programu Inwestycji Strategicznych.