×
*** Nie żyje Zbigniew Warczewski, wieloletni radny Rady Miejskiej w Lubinie, działacz społeczny, który latami walczył o budowę lubińskiego hospicjum ***

Z wiatrówki strzelał do samochodów. 17-latek zatrzymany

Legniccy policjanci zatrzymali 17-latka, który w ostatnich dniach uszkodził przynajmniej cztery samochody. Młody mężczyzna strzelał do nich z wiatrówki. W trakcie zatrzymania 17-latek próbował uciec przez dach, ale na nic mu się to nie zdało.

 

Mundurowi pierwsze zgłoszenie o uszkodzonych szybach w autach marki Renault oraz Peugeot otrzymali 28 listopada. 1grudnia pojawiło się kolejne – tym razem uszkodzono przednią i boczną szybę w Toyocie.

– W toku prowadzonych czynności ustalono, że wszystkie opisane zdarzenia łączy ten sam sposób działania sprawcy, który posługiwał się najprawdopodobniej bronią pneumatyczną – powiedziała nam Jagoda Ekiert, oficer prasowy KMP Legnica. – Policjanci prowadzili intensywne czynności, dzięki którym ustalili mężczyznę podejrzanego o strzelanie do pojazdów z wiatrówki. Zatrzymanie jego było tylko kwestią czasu.

Policja wytypowała mieszkanie, w którym miał przebywać winny tych zniszczeń i zapukała do drzwi z samego rana. Widząc mundurowych 17-latek uciekł przez okno na dach budynku wielorodzinnego.

– Nie przestraszyło go nawet to, że był na trzecim piętrze a na dachu zalegał śnieg. Policjanci natychmiast na miejsce wezwali Straż Pożarną. Przy użyciu podnośnika policjanci dostali się na dach budynku, gdzie zatrzymali mężczyznę i bezpiecznie sprowadzili go na dół – dodaje Jagoda Ekiert. – Po sprawdzeniu legniczanina w policyjnych systemach okazało się, że jest poszukiwany do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.

Zatrzymany usłyszał już karne w tej sprawie i przyznał się do winy. Niestety nie był w stanie wytłumaczyć swojego zachowania.

 

 

Wybrane dla Ciebie

Zagłębie wróciło z dalekiej podróży. Wreszcie jest zwycięstwo

Od 24 listopada kibice KGHM Zagłębia Lubin czekali na ligowe zwycięstwo swoich ulubieńców. Wreszcie dzisiaj nastąpiło przełamanie. Miedziowi pokonali Koronę Kielce skromnie 1:0 po trafieniu Dawida Kurminowskiego.

Patriotycznie, sportowo i charytatywnie. Bieg Tropem Wilczym w Lubinie

Ponad pół tysiąca osób wzięło udział w 12. edycji Biegu Tropem Wilczym w Parku Leśnym w Lubinie. Dzisiejsze wydarzenie miał oczywiście także swój charytatywny cel. Zbierano bowiem pieniądze na kolejną operację nóżek dla 8-letniej Julki Nieckarz. Udało się zebrać ponad 14 tysięcy złotych!

Kolizja osobówki z cysterną na S3. Nikomu nic się nie stało

Przez kilka godzin całkowicie zamknięty dla ruchu był odcinek trasy ekspresowej S3 między Lubinem a Legnicą. Na wysokości Karczowisk doszło do zderzenia samochodu osobowego i cysterny przewożącej łatwopalną substancję.

Po pierwsze w tym roku zwycięstwo. Zagłębie kontra Korona

Już dzisiaj piłkarze KGHM Zagłębia Lubin powalczą o pierwsze zwycięstwo w tym roku. Rywalem Miedziowych będzie Korona Kielce, która wprawdzie w tabeli znajduje się niżej, ale ostatnio postraszyła Legię Warszawa i na pewno nie będzie łatwym przeciwnikiem dla lubinian.

Sprzedawali podróbki lubinianom. Staną teraz przed sądem

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą lubińskiej komendy policji zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 43 do 48 lat, którzy w trzech punktach sprzedażowych na terenie miasta oferowali lubinianom podróbki.

Kubów: Dzisiejsza władza nie chce wspierać samorządów

Poseł Prawa i Sprawiedliwości, Krzysztof Kubów, nie ukrywa swojego zdziwienia rządowymi planami likwidacji programu Inwestycji Strategicznych.