×
*** Nie żyje Zbigniew Warczewski, wieloletni radny Rady Miejskiej w Lubinie, działacz społeczny, który latami walczył o budowę lubińskiego hospicjum ***

Zaatakował żonę siekierą i nożem. Śledczy badają sprawę

Najpierw z nieznanych jeszcze przyczyn rzucił się na żonę z siekierą i nożem. Bez wątpienia chciał zabić. Na szczęście ranna kobieta zdołała uciec. Zakrwawioną zobaczył przechodzień, który wezwał pomoc. Kobieta przeżyła, jej mąż popełnił samobójstwo.

 

Wracamy do dramatycznych wydarzeń, do których doszło w piątkowy wieczór przy ulicy Górniczej w Lubinie. Ze wstępnych ustaleń lubińskich śledczych wynika, że między małżeństwem mogło dojść do kłótni.

– Z naszych ustaleń wynika, że 42-letni mężczyzna, mieszkaniec Lubin zaatakował swoją żonę w garażu podziemnym. Zaatakował ją siekiera i nożem poważnie uszkadzając klatkę piersiową, okolice twarzy i kręgosłup. Na szczęście nie doszło do przerwania rdzenia kręgowego – powiedział nam Marek Bartosiewicz, prokurator rejonowy w Lubinie.

Kobieta trafiła pod opiekę specjalistów. Przez cały czas była przytomna. Została już przesłuchana i jako sprawcę ataku wskazała swojego męża.

Z informacji przekazanych przez śledczych wynika również, że mężczyzna po tym jak zaatakował żonę poszedł na teren działek gdzie targnął się na swoje życie.

– Badamy okoliczności tej sprawy – dodaje prokurator Bartosiewicz. – Za wcześnie by mówić o motywach działania mężczyzny.

 

Wybrane dla Ciebie

Zagłębie wróciło z dalekiej podróży. Wreszcie jest zwycięstwo

Od 24 listopada kibice KGHM Zagłębia Lubin czekali na ligowe zwycięstwo swoich ulubieńców. Wreszcie dzisiaj nastąpiło przełamanie. Miedziowi pokonali Koronę Kielce skromnie 1:0 po trafieniu Dawida Kurminowskiego.

Patriotycznie, sportowo i charytatywnie. Bieg Tropem Wilczym w Lubinie

Ponad pół tysiąca osób wzięło udział w 12. edycji Biegu Tropem Wilczym w Parku Leśnym w Lubinie. Dzisiejsze wydarzenie miał oczywiście także swój charytatywny cel. Zbierano bowiem pieniądze na kolejną operację nóżek dla 8-letniej Julki Nieckarz. Udało się zebrać ponad 14 tysięcy złotych!

Kolizja osobówki z cysterną na S3. Nikomu nic się nie stało

Przez kilka godzin całkowicie zamknięty dla ruchu był odcinek trasy ekspresowej S3 między Lubinem a Legnicą. Na wysokości Karczowisk doszło do zderzenia samochodu osobowego i cysterny przewożącej łatwopalną substancję.

Po pierwsze w tym roku zwycięstwo. Zagłębie kontra Korona

Już dzisiaj piłkarze KGHM Zagłębia Lubin powalczą o pierwsze zwycięstwo w tym roku. Rywalem Miedziowych będzie Korona Kielce, która wprawdzie w tabeli znajduje się niżej, ale ostatnio postraszyła Legię Warszawa i na pewno nie będzie łatwym przeciwnikiem dla lubinian.

Sprzedawali podróbki lubinianom. Staną teraz przed sądem

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą lubińskiej komendy policji zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 43 do 48 lat, którzy w trzech punktach sprzedażowych na terenie miasta oferowali lubinianom podróbki.

Kubów: Dzisiejsza władza nie chce wspierać samorządów

Poseł Prawa i Sprawiedliwości, Krzysztof Kubów, nie ukrywa swojego zdziwienia rządowymi planami likwidacji programu Inwestycji Strategicznych.