×
*** Najbliższy weekend znów będzie obfitował w bogatą ofertę imprez kulturalnych i sportowych. Szczegóły znajdziecie w naszym portalu ***

Zaatakowali 15-latków. Ukradli im… szkolny plecak

Funkcjonariusze z głogowskiej komendy zatrzymali trzech mężczyzn z Głogowa, którzy napadli na 15-latków. Za dokonanie rozboju całej trójce grozi teraz wyrok do 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło 11 maja. Wtedy trzech mężczyzn w wieku 33 i 36 lat podeszło do chłopców siedzących na ławce. Na początku rozmawiali, nic nie wskazywało na to, że maja złe zamiary. W pewnym momencie jeden z 15-latków został bez powodu uderzony i przewrócony na ziemię.

– Sprawca wyrwał chłopcu plecak z zawartością przyborów szkolnych. Mężczyzna próbował również ukraść telefon komórkowy – relacjonuje Łukasz Szuwikowski, oficer prasowy głogowskiej komendy policji. – Sprawcy grozili chłopcom, po czym oddalili się z miejsca zdarzenia.

Policjanci szybko otrzymali zgłoszenie o napaści.

– Podczas sprawdzania okolicy mundurowi zatrzymali dwóch mężczyzn odpowiadających rysopisowi podanemu przez poszkodowanych – dodaje Szuwikowski. – Trzeci z mężczyzn wpadł podczas kradzieży m.in. alkoholu w sklepie.

Jak się okazało cała trójka była pijana. Trafili do aresztu. Usłyszeli już zarzuty dokonania rozboju za co grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

 

 
420-135339
420-135340
420-135344
420-135345
420-135343

Wybrane dla Ciebie

Podwójne morderstwo w Kotli? Zatrzymana młoda kobieta

W godzinach popołudniowych w jednym z domów na terenie Kotli znaleziono ciała dwóch mężczyzn. Z naszych informacji wynika, że doszło do morderstwa. Na miejsce jedzie prokurator.

Zatrzymany na gorącym uczynku przez policjantów

Nawet osiem lat w więzieniu spędzić może 29 – letni mieszkaniec powiatu polkowickiego. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów pod paczkomatem. Oskarżony jest o oszustwa internetowe.

Długa lista zarzutów pod adresem 45-latka

Głogowscy mundurowi zatrzymali 45 – latka z Lubina. Przy mężczyźnie znaleziono narkotyki. Ale to był dopiero początek jego problemów.

Zdziwili się widząc policjantów pod swoim domem

Nawet 10 lat za kratkami mogą spędzić włamywacze zatrzymani przez głogowskich policjantów. Mężczyznom udowodniono włamanie i kradzież z garażu.

Kolejny kierowca na podwójnym gazie. Obywatel Armenii trafił za kratki

32-letni Armeńczyk trafił do policyjnego aresztu po tym jak funkcjonariusze głogowskiej komendy zatrzymali go pijanego za kółkiem.

Konflikt pomiędzy sąsiadami zakończył się w areszcie

Głogowscy policjanci zatrzymali 41-latk, Mężczyzna podejrzany jest o zaatakowanie swojego sąsiada.  Konflikt pomiędzy mężczyznami zaprowadził agresora za kratki.

Sport

Nie odpoczywają, tylko grają. Kolejne sparingi

Nasze drużyny piłkarskie są już po pierwszych swoich sparingach. Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin pokonali Górnika Zabrze 3:0, Miedź Legnica przegrała z Wartą Poznań 0:1, a zawodnicy Górnika Polkowice nieoczekiwanie znaleźli sposób na Chrobrego Głogów wygrywając 2:1.