×
*** Prawie 11 litrów krwi udało się zebrać w trakcie akcji organizowanej w Gaworzycach ***

Zatrzymali dwóch rowerzystów. Jeden bardziej pijany od drugiego

Tylko w jeden dzień lubińscy policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych rowerzystów, którzy ledwo trzymali się na nogach, a co dopiero mówić o jeździe. Pierwszy z nieodpowiedzialnych mężczyzn „wydmuchał” nieco ponad 2 promile, drugi miał ponad trzy. Zagorzali entuzjaści mocnych trunków teraz muszą się liczyć z wysoką grzywną.

Pierwszy z rowerzystów został zatrzymany na terenie gminy Rudna. 64-latek starał się jechać mając w organizmie nieco ponad 2 promile alkoholu. Drugi – został zauważony przez patrol ruchu drogowego. 44-latek z Lubina pobił w tym dniu wszelkie niechlubne rekordy, wydmuchując ponad 3 promile. Całe szczęście, że obydwaj cykliści jadąc mocnym slalomem nie wjechali pod przejeżdżające samochody.

-Policjanci uniemożliwili im dalszą jazdę, która z jazdą niewiele miała wspólnego. Wobec mężczyzn wszczęto postępowania w sprawie o wykroczenie, za które grozić im będzie kara aresztu bądź grzywny nie niższej, jak tysiąc złotych. Dodatkowo sąd może wobec zatrzymanych orzec środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów nie mechanicznych – informuje st. asp. Krzysztof Pawlik z lubińskiej policji.

Niestety wielu rowerzystów wciąż zapomina, że za jazdę pod wpływem alkoholu grożą surowe konsekwencje. Nie mówiąc już, że narażają siebie i innych na poważne niebezpieczeństwo spowodowania wypadku.

 
r2

Wybrane dla Ciebie

Budżet, dotacje i programy wsparcia na sesji Rady Gminy Grębocice

12 grudnia spotkają się radni Rady Gminy Grębocice. W trakcie obrad podejmą kilkanaście uchwał. Między innymi zagłosują nad zmianami w tegorocznym budżecie, przyznaniem dotacji dla ZGK  czy posiłkami w szkole dla uczniów z terenu gminy.

Radni z Gaworzyc będą decydować o zmianach w budżecie

Już we wtorek, 12 grudnia, radni Gminy Gaworzyce będą głosować nad zmianami w budżecie, wieloletniej prognozie finansowe i zaciągnięciem kredytu długoterminowego. Poniżej publikujemy zaproponowany porządek obrad.

Strażacy – ochotnicy z Kromolina mają nowy samochód gaśniczy

Ochotnicza Straż Pożarna z Kromolina może do akcji wyjeżdżać już nowym samochodem gaśniczym. N początku grudnia do gminy przyjechał VW CRAFTER 35, z napędem 4 x 4 4MOTION. Auto wyposażone jest w zbiornik wody o pojemności 300 litrów oraz zbiornik na środek pianotwórczy. A to dopiero pierwsza atuty tego auta.

Pobiegną w rocznicę pacyfikacji ZG Rudna ku pamięci ks. Gniatczyka

W najbliższą sobotę, 16 grudnia, odbędzie się doroczny Bieg im. ks. Jerzego Gniatczyka. Będzie to już siódma edycja tego wydarzenia, które odbędzie się w rocznicę pacyfikacji kopalni ZG Rudna. Honorowy patronat nad biegiem objęli burmistrz Polkowic, Łukasz Puźniecki oraz prezes spółki KGHM, Tomasz Zdzikot.

Finał  EWF Champions Cup i EWF Gametech Expo coraz bliżej

Już w najbliższy weekend, 16 i 17 grudnia, w hali Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie odbędzie się finał  EWF Champions Cup i EWF Gametech Expo. Gościem specjalnym będzie Rezigiusz „Rezi” Wierzgoń, popularny influencer i youtuber z blisko 5 milionami subskrybentów. Wydarzenie obejmuje turniej gier komputerowych, w tym Coutner-Strike 2 oraz prezentację najnowszych technologii i sprzętu.

W Centrali KGHM już świątecznie. Choinka, kolędy i prezenty

W Centrali KGHM już na dobre zrobiło się świątecznie. Pracownicy Polskiej Miedzi gościli u siebie niedawno podopiecznych Domu Dziecka w Wilkowie. Było wspólne ubieranie bożonarodzeniowej choinki, śpiewanie kolęd, składanie sobie życzeń. Oczywiście nie zabrakło też prezentów od zarządu KGHM dla wychowanków Domu Dziecka.

Sport

Pobiegną w rocznicę pacyfikacji ZG Rudna ku pamięci ks. Gniatczyka

W najbliższą sobotę, 16 grudnia, odbędzie się doroczny Bieg im. ks. Jerzego Gniatczyka. Będzie to już siódma edycja tego wydarzenia, które odbędzie się w rocznicę pacyfikacji kopalni ZG Rudna. Honorowy patronat nad biegiem objęli burmistrz Polkowic, Łukasz Puźniecki oraz prezes spółki KGHM, Tomasz Zdzikot.