×
*** Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu na boiskach PKO Ekstraklasy *** Policjanci z Legnicy uratowali dwójkę małych dzieci, które spały w zamkniętym samochodzie w czasie upału ***

Zatrzymali złodzieja samochodów. 21-latkowi grozi 10 lat odsiadki

21-letnimieszkanień Konina został zatrzymany za kierownicą skradzionego hyundaia o wartości 120 tysięcy złotych. Polkowiccy policjanci prowadzą postępowanie mające na celu zatrzymanie pozostałych osób związanych z tą kradzieżą.

 

Do zatrzymania złodzieja samochodów doszło na drodze ekspresowej S3. 21-latek, który kierował autem został zatrzymany przez  funkcjonariuszy grupy dochodzeniowo-śledczej z polkowickiej komendy. Ci na miejscu zabezpieczyli wszelkie ślady, które mogą pomóc w zatrzymaniu kolejnych osób.

– W wyniku podjętych czynności okazało się, że samochód faktycznie został skradziony kilka dni wcześniej z jednej z berlińskich posesji. Wartość odzyskanego mienia pokrzywdzony wycenił na kwotę 120 tysięcy złotych – powiedział nam Przemysław Rybkowski, oficer prasowy KPP Polkowice. –  Wnikliwa praca dochodzeniowo-śledcza polkowickich funkcjonariuszy pozwoliła na przedstawienie zatrzymanemu mężczyźnie zarzutów kradzieży z włamaniem oraz kierowania pojazdem z nieprzypisanymi do tego samochodu tablicami rejestracyjnymi.

Do Sądu Rejonowego w Lubinie wpłynął wniosek o tymczasowe aresztowani zatrzymanego, sąd podjął decyzję, że za kratami spędzi on najbliższe trzy miesiące.

 

Wybrane dla Ciebie

Pętla autobusowa gotowa, wracają dawne przystanki

Zakończyły się prace związane z przebudową pętli autobusowej w Chróstniku w gminie Lubin. W związku z tym, przywrócone zostały już trasy kursowania autobusów linii nr 2 i 5 Lubińskich Przewozów Pasażerskich.

Będzie drugi wielki zjazd legniczan. Spotkanie konsultacyjne

Jest duża szansa, że jeszcze w tym roku odbędzie się II Wielki Zjazd Legniczan. Pomysł padł ze strony organizatorów pierwszego, historycznego zjazdu, który odbył się w 2004 roku. Inicjatorzy zapraszają więc na spotkanie konsultacyjne w przyszłą środę, w kawiarni Ratuszowa.

Wstrząs w ZG Lubin. Czterech górników wycofano

Do wstrząsu doszło o godz. 11.51 w rejonie oddziału GG-1 kopalni ZG Lubin. Jak podają służby prasowe spółki KGHM, z miejsca zagrożenia wycofano cztery osoby. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

„Ścinawa” gotowa na wakacyjne rejsy po Odrze

Jeśli nie macie planów na spędzenie wolnego czasu, może wybierzecie się na przystań do Ścinawy. W porcie cumuje bowiem statek „Ścinawa”, który już przygotowany jest na pierwsze wakacyjne rejsy po Odrze. A ceny są bardzo przystępne. 

Wójt Grębocic, Roman Jabłoński z absolutorium. 22 raz z rzędu

Podczas ostatniej sesji, wójt gminy Grębocice, Roman Jabłoński, otrzymał wotum zaufania od Rady Gminy i jednocześnie radni jednogłośnie udzielili mu absolutorium z wykonania budżetu za rok 2023. Było to 22 absolutorium w karierze samorządowej wójta Romana Jabłońskiego.

Delegacja powiatu legnickiego na 35-leciu Towarzystwa Miłośników Lwowa

Reprezentacja powiatu legnickiego gościła w Tarnowie podczas uroczystych obchodów dostojnego jubileuszu, 35-lecia Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich. 

Sport

Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli okres przygotowawczy

Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu na boiskach PKO Ekstraklasy. Miedziowi mają już za sobą pierwsze treningi. Do dyspozycji sztabu szkoleniowego jest obecnie 20 zawodników. 27 czerwca piłkarze wyruszą na 10-dniowe zgrupowanie do Moravskich Toplic w Słowenii.

Na sygnale

Dwójka małych dzieci w nagrzanym aucie na parkingu galerii

O mały włos ta historia zakończyłaby się tragicznie. Policjanci z Legnicy zostali wezwani na parking jednej z galerii, gdzie w zamkniętym samochodzie przebywała dwójka małych dzieci. Na zewnątrz było wtedy gorąco. Funkcjonariusze nie zastanawiając się długo, wybili szyby w aucie, by uwolnić maluchy. Na szczęście nikomu nic się nie stało.