×
*** Prokurator został wezwany do Rudnej. Na terenie ogródków działkowym najprawdopodobniej znaleziono ciało kobiety. Czynności policyjne trwają ***

Zatrzymano 7 osób. Włamania i kradzieże to ich chleb powszedni

Policjanci z Lubina zatrzymali włamywaczy, którzy z włamań i kradzieży uczynili sobie źródło utrzymania. W sumie zarzuty usłyszało siedem osób.

 

Siedem osób i 27 zarzutów – lubińscy policjanci rozbili szajkę złodziei, która dokonała wielu włamań i kradzieży na terenie miasta. Łupem złodziei padały najczęściej rowery i kable zasilające piwnice i mieszkania w prąd. Mundurowi ustalili, że za włamania odpowiedzialna jest grupa osób w wieku od 18 do 37 lat dokonała serii włamań do piwnic budynków wielomieszkaniowych.

– Tam złodzieje grabili rowery pozostawione w prywatnych piwnicach lub wózkowniach oraz wdzierając się do rozdzielni elektrycznych, odcinali zasilanie i dokonywali kradzieży kabli zasilających obiekty – powiedziała nam Sylwia Serafin, oficer prasowy KPP Lubin. – W sprawie zatrzymano siedem osób, dwie kobiety i pięciu mężczyzn, którym łącznie przedstawiono 27 zarzutów kradzieży z włamaniem oraz paserstwa umyślnego. Za popełnienie tych przestępstw grozi kara odpowiednio do 10 i do 5 lat pozbawienia wolności.

Wszyscy sprawcy to mieszkańcy Lubina. Trzy spośród siedmiu osób usłyszały zarzut ukrywania i pomagania w zbywaniu kradzionych fantów. Jak informują policjanci – część ze skradzionych przedmiotów została odzyskana.

Osoby prywatne oraz spółdzielnie poszkodowane działalnością złodziei swoje straty oszacowały na ponad 87 tysięcy złotych. Dwie osoby z tej grupy trafiły do aresztu. Zdaniem śledzczych to one były „motorem napędowym” wszystkich kradzieży.

 
425-154591
425-154592

Wybrane dla Ciebie

Groził śmiercią byłej partnerce. Nie chciał rozstania

Najbliższe trzy miesiące za kratkami spędzi 38-latek, który nie mogąc pogodzić się z rozstaniem zaczął nękać i wygrażać swojej byłej partnerce. kobieta nie mogła sobie poradzić z agresywnym napastnikiem więc o wszystkim poinformowała policjantów.

Kompletnie pijana wybrała się autem na zakupy

27-letnia lubinianka wpadła w ręce mundurowych po tym jak kompletnie pijana pojechała na zakupy. O tym, że kobieta ledwo trzyma się na nogach policjantów poinformował przypadkowy świadek.

Udowodniono mu w sumie siedem kradzieży

Siedem kradzieży radarów od aktywnych tempomatów z pojazdów marki Audi udowodniono 30-letniemu legniczaninowi. Mężczyzna nocami jeździł do Lubina i Głogowa by kraść. Chciał tak zarobić na spłatę ługów. Teraz zamiast spłaty będzie miał do oddania 76 tysięcy złotych.

Policja odzyskała skradzione pojazdy. Dwie osoby zatrzymane

Trzy pojazdy warte w sumie 135 tysięcy złotych odzyskali ich właściciele. Zostały one zabezpieczone w trakcie prowadzenia działań przez policjantów zajmujących się przestępczością samochodową .

Poznajesz swój rower? Policja szuka ich właścicieli

W trakcie przeszukania związanego z kradzieżą rowerów policjanci zabezpieczyli kilka jednośladów. Skradziono wam ostatnio rower? Może to jeden z tych.

Jechali na podwójnym gazie. Wpadli w ręce policji

Policjanci z lubińskiej drogówki pełniąc służbę na terenie powiatu wyeliminowali z ruchu kolejnych pijanych kierowców. W zatrzymaniu jednego z pijanych kierowców pomógł mundurowym przypadkowy świadek jego jazdy.

Sport

Przygotuj się solidnie do Biegu Barbórkowego. Dzisiaj kolejny trening

Planujesz start w Biegu Barbórkowym o Lampkę Górniczą? Chcesz przygotować się pod fachowym okiem profesjonalistów? Nic bardziej trudnego. Przyjdź dzisiaj do Parku Leśnego w Lubinie i weź udział w kolejnych zajęciach przygotowujących do udziału w Biegu Barbórkowym.