×
*** Ruszyły zapisy na jubileuszowy Bieg Barbórkowy o Lampkę Górniczą. Z powodu obostrzeń covidowych, w tym roku limit zawodników wynosi równo tysiąc osób *** KGHM zaprasza do głosowania na Ambasadora Polski 2021. Ten prestiżowy plebiscyt odbędzie się już po raz trzeci. Głogować można na wybitne postaci z życia nauki, kultury i sportu ***

Zdemontował rower miejski na części

Ścinawscy policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży roweru miejskiego. 29-latek zdemontował jednoślad i prawdopodobnie zamierzał sprzedać części. Magistrat wycenił straty na półtora tysiąca złotych. Złodziejowi grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło pod koniec sierpnia. Pracujący nad tą sprawą policjanci z miejscowego komisariatu ustalili, że za przestępstwem może stać 29-letni mężczyzna.

– Nie przyznał się do kradzieży roweru. Jednak policjanci podczas przeszukania miejsca zamieszkania podejrzanego, ujawnili i odzyskali, oprócz siodełka, wszystkie skradzione elementy tego roweru. Wartość jednośladu to 1500 złotych – mówi asp. szt. Sylwia Serafin, rzeczniczka lubińskiej policji.

29-latek usłyszał zarzut kradzieży. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd. Grozi mu do 5 lat więzienia.

 
rower1

Wybrane dla Ciebie

Legniczanin na gościnnych występach

Lubińscy policjanci zatrzymali 31-letniego mieszkańca Legnicy, który przecinając linki zabezpieczające, ukradł dwa rowery łącznej wartości blisko 6 tys. zł. Przez pewien czas, mężczyzna skutecznie ukrywał się przed organami ścigania, ale w końcu został namierzony i zatrzymany. Wprost z policyjnej celi został przetransportowany do zakładu karnego, w którym spędzi najbliższe dwa lata.

Skradzione na terenie Niemiec audi odnalazło się pod Przemkowem

Polkowiccy policjanci odzyskali audi Q5 wartości ponad 90 tys. zł, które skradzione zostało na terenie Niemiec. Właściciel spokojnie spał, gdy złodzieje weszli na teren jego posesji i odjechali autem. Funkcjonariusze prowadzą teraz czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawców.

Włamali się do garażu na terenie budowy domu

Kryminalni z Głogowa zatrzymali dwóch 22-latków, którzy włamali się do garażu na terenie budowy domu jednorodzinnego. Z pomieszczenia wynieśli urządzenia i narzędzia budowlane. Sprawcom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymali złodzieja i pasera kradzieży telewizora

Kryminalni z Polkowic zatrzymali złodzieja telewizora i pasera, który upłynnił sprzęt w jednym z lombardów. Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu i wkrótce staną przed sądem. Pierwszy odpowie za kradzież, a drugi za paserstwo i oszustwo.

Sprawca kradzieży w rękach głogowskiej policji

Policjanci z Głogowa zatrzymali 31-latka podejrzanego o włamanie do volkswagena transportera. Sprawca ukradł z wnętrza pojazdu narzędzia, gotówkę i dokumenty. Poszkodowany właściciel samochodu wycenił straty na ponad 2 tys. zł.

Brutalnie napadli na 18-letniego chłopaka. Pobili i zabrali 500 zł

Nawet 12 lat pozbawienia wolności grozi sprawcom rozboju, do którego doszło na jednej z ulic w Chojnowie. Napastnicy napadli na 18-latka bijąc go dotkliwie. Leżącemu młodzieńcowi zabrali gotówkę w wysokości 500 zł. Bandyci staną teraz przed złotoryjskim sądem. Obaj dostali dozór policyjny.

Na sygnale

Poważny wypadek na trasie Lubin – Wrocław. Dwie osoby poszkodowane

Dwie osoby trafiły do szpitala po dzisiejszym wypadku, do którego doszło na krajowej „94” na trasie między Prochowcami a Kawicami, w powiecie legnickim. Sprawca zdarzenia odjechał w kierunku Lubina.  To kierowca ciężarowego mercedesa z naczepą. Obecnie jest poszukiwany przez policję.