×
*** Prokurator został wezwany do Rudnej. Na terenie ogródków działkowym najprawdopodobniej znaleziono ciało kobiety. Czynności policyjne trwają ***

Zdemontował rower miejski na części

Ścinawscy policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży roweru miejskiego. 29-latek zdemontował jednoślad i prawdopodobnie zamierzał sprzedać części. Magistrat wycenił straty na półtora tysiąca złotych. Złodziejowi grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło pod koniec sierpnia. Pracujący nad tą sprawą policjanci z miejscowego komisariatu ustalili, że za przestępstwem może stać 29-letni mężczyzna.

– Nie przyznał się do kradzieży roweru. Jednak policjanci podczas przeszukania miejsca zamieszkania podejrzanego, ujawnili i odzyskali, oprócz siodełka, wszystkie skradzione elementy tego roweru. Wartość jednośladu to 1500 złotych – mówi asp. szt. Sylwia Serafin, rzeczniczka lubińskiej policji.

29-latek usłyszał zarzut kradzieży. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd. Grozi mu do 5 lat więzienia.

 
rower1

Wybrane dla Ciebie

Dzień bez Samochodu. Przesiądźmy się z czterech na dwa kółka

Dziś przypada Europejski Dzień bez Samochodu. Z tej okazji, każdy interesant, który pojawi się dziś w starostwie powiatowym w Polkowicach każdym innym środkiem lokomocji, niż samochód, otrzyma od pracowników drobny upominek. 

Kradł, bo potrzebował pieniędzy na życie

Policjanci ze Ścinawy ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży dwóch górskich rowerów i papierosów z jednego z miejscowych marketów. Za kraty trafił 26-letni mieszkaniec gminy Ścinawa. Przyznał się do winy i wkrótce stanie przed sądem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Włamał się do warzywniaka i ukradł gotówkę

Kryminalni z Lubina zatrzymali sprawcę włamania do sklepu i kradzieży kasetki z pieniędzmi. 29-latek stanie teraz przed sądem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Ukradł rower sprzed wiejskiego sklepu

Głogowscy kryminalni zatrzymali sprawcę kradzieży roweru. 21-latek jest doskonale znany stróżom prawa. Za wcześniejsze przestępstwa był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości.

Wspięli się po drabinach i ukradli rzeźbę. Policja szuka sprawców

Lubińscy policjanci poszukują sprawców oraz świadków kradzieży rzeźby z terenu jednej z prywatnych posesji w Lubinie. Rzeźba przedstawia sylwetkę kobiety i wykonana jest z brązu. Sprawcy przedostali się na zamknięty teren za pomocą drabin i wywieźli rzeźbę w nieznanym kierunku.

Rowerzysta „wydmuchał” prawie trzy promile! Ledwie stał na nogach

Blisko trzy promile alkoholu miał w swoim organizmie pewien rowerzysta, którego zatrzymali policjanci z Rudnej. Niestety nie był to odosobniony przypadek. Tego samego dnia funkcjonariusze z komisariatu w Ścinawie udaremnili jazdę trzem innym nietrzeźwym amatorom dwóch kółek.

Sport

Przygotuj się solidnie do Biegu Barbórkowego. Dzisiaj kolejny trening

Planujesz start w Biegu Barbórkowym o Lampkę Górniczą? Chcesz przygotować się pod fachowym okiem profesjonalistów? Nic bardziej trudnego. Przyjdź dzisiaj do Parku Leśnego w Lubinie i weź udział w kolejnych zajęciach przygotowujących do udziału w Biegu Barbórkowym.