×
*** Związek Piłki Ręcznej w Polsce chce, by Lubin był jednym z miast, w którym odbędą się mistrzostwa Europy w piłce ręcznej kobiet w 2026 r. ***

Zderzenie pociągu z busem pod Głogowem. Ranna kobieta z Iveco

Do groźnego wypadku doszło dzisiaj rano na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Sobczycach w gminie Kotla. Kierująca busem marki Iveco wjechała na torowisko wprost pod nadjeżdżający szynobus relacji Głogów – Leszno. Poszkodowana kobieta trafiła do szpitala. Pasażerom pociągu nic się nie stało.

Do zdarzenia doszło około godz. 8.30. Kierująca busem wjechała na niestrzeżony przejazd kolejowy wprost pod pędzący szynobus relacji Głogów – Leszno. Po zderzeniu z maszyną, mocno uszkodzony bus stoczył się do rowu melioracyjnego.

Kierującą busem kobietę, zabrano do głogowskiego szpitala. Pociągiem jechało ośmioro pasażerów, w tym dziecko. Nikomu nic się nie stało.

Ruch pociągów został całkowicie wstrzymany. Okoliczności i przyczyny wypadku będą ustalać głogowscy policjanci przy współpracy z biegłymi z zakresu wypadków komunikacyjnych.

 

Wybrane dla Ciebie

Muzeum Miedzi zaprasza mieszkańców na spacer z historią

Szykuje się kolejne spotkanie dla miłośników historii regionu. Muzeum Miedzi zaprasza na spacer poświęcony widokom Legnicy w twórczości Theodora Blatterbauera. Spotkanie poprowadzi Konrad Byś, kierownik Działu Historii Muzeum.

Czy twoje dziecko ma problemy w nauce? Niech zrobi test!

Przez pięć dni – od 5 do 10 października dostępny będzie Ogólnopolski Test Dysleksji. Wykonać go może każdy kto ma problemy z nauką – udział jest bezpłatny, wystarczy pobrać aplikację lub zalogować się przez przeglądarkę.

Ukradł słuchawki. Policja poszukuje mężczyzny ze zdjęć

Poznajecie mężczyznę, który jest na zdjęciach z monitoringu? Policja poszukuje go w związku z kradzieżą sprzętu ze sklepu.

Trzeźwy poranek wcale nie był taki trzeźwy

Legnicka drogówka po raz kolejny kontrolowała trzeźwość kierowców jeżdżących po drogach w regionie. Niestety po raz kolejny trafili się tacy, którzy po kilku głębszych wsiadali za kierownicę.

Bił, poniżał i groził swojej partnerce. Trafił za kratki

Napięć lat za kratki może trafić 37-latek, który od dawna znęcał się nad swoją partnerką. W czasie ostatniej awantury kobieta zadzwoniła po policję. Mundurowi, którzy pojawili się pod wskazanym adresem aresztowali delikwenta. Mężczyzna trafił do celi i będzie przed sądem odpowiadał za znęcanie się psychiczne i fizyczne nad kobietą.

Jesteś ważna – zbadaj się! Zachęcają panie do badań profilaktycznych

Powiat Lubiński po raz kolejny zachęca mieszkanki regionu do badania w kierunku wczesnego wykrycia raka piersi. Październik jest miesiącem świadomości raka piersi dlatego kolejne samorządy oraz instytucje apelują do kobiet – zbadajcie się!