×
*** 19-letni Bartosz Ż. usłyszał już zarzut zabójstwa w zamiarze bezpośrednim. To on z broni palnej postrzelił w głowę 44-latka ***

Zero tolerancji dla piratów drogowych

Funkcjonariusze legnickiej drogówki będą bezwzględnie represjonować kierujących, którzy swoim zachowaniem na drodze stwarzają zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. W minionym tygodniu policjanci zatrzymali kilku piratów drogowych, którzy poruszali się ze znaczną prędkością po drogach naszego powiatu. Od początku roku na terenie powiatu legnickiego już blisko 400 osób utraciło swoje uprawnienia za nieodpowiedzialną jazdę.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy w codziennej służbie dbają o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, podejmując różne działania kontrolno-prewencyjne. Niestety na drogach wciąż dochodzi do wypadków, w których osoby ponoszą obrażenia ciała lub giną na miejscu. Jedną z głównych przyczyn tych zdarzeń jest niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. Kierujący poruszając się ze znaczną prędkością, zagrażają nie tylko sobie, ale i swoim pasażerom oraz innym uczestnikom ruchu drogowego.

  • Pamiętajmy, że za każdym wypadkiem, zwłaszcza tym, gdzie ginie istota ludzka kryje się niewyobrażalna tragedia, która dotyka zarówno bliskich zmarłego, jak i sprawcy. Od początku roku na drogach powiatu legnickiego prawo jazdy straciło ponad 200 nieodpowiedzialnych kierowców, którzy na terenie zabudowanym przekroczyli prędkość o 50 km/h/. Funkcjonariusze ujawnili przeszło 4 200 wykroczeń przekroczenia prędkości – mówi podkom. Jagoda Ekiert, rzeczniczka legnickiej policji.
 

Na sygnale

Zlikwidowali dwa laboratoria narkotyków w powiecie legnickim

Legniccy policjanci przy współpracy z funkcjonariuszami z Wrocławia w Legnicy oraz na terenie powiatu legnickiego, zlikwidowali dwa laboratoria narkotyków. W trakcie akcji zabezpieczyli ponad 80 litrów metamfetaminy w postaci zasadowej oraz blisko 2 kilogramy tzw. piko. Oprócz tego w ręce mundurowych wpadło 15 kg odczynników chemicznych, z których można było wyprodukować narkotyki. W sprawie zatrzymano […]