×
*** Koronawirus storpedował rozegranie derbowego pojedynku w ekstraklasie piłkarzy ręcznych. Przypadki COVID-19 wykryto w zespole Chrobrego Głogów *** Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin z przytupem rozpoczęli świętowanie jubileuszu klubu. Na własnym stadionie pokonali Jagiellonię 3:0 ***

Złodziej drogich perfum zatrzymany

Lubińscy kryminalni zatrzymali złodzieja drogich perfum. Łupem 33-latka padły wyszukane kosmetyki łącznej wartości blisko 5 tys. zł. Sprawca był już wcześniej notowany i karany za podobne przestępstwa. Wkrótce stanie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do kradzieży dochodziło w drogeriach na terenie jednej z lubińskich galerii handlowych. Nad sprawą pracowali kryminalni, którzy ustalili, że sprawca wchodził do punktu i wykorzystując nieuwagę personelu, zabierał z półek markowe perfumy. Straty wyceniono na prawie 5 tys. zł.

– Kryminalni w ramach pracy operacyjnej ustalili, że odpowiedzialnym za te kradzieże może być 33-letni mieszkaniec Lubina. Mężczyzna został zatrzymany na terenie Polkowic. W trakcie przesłuchania przez śledczych, lubinianin przyznał się do zarzucanych mu czynów – relacjonuje asp. szt. Sylwia Serafin z lubińskiej policji.

Mężczyzna był już w przeszłości karany za podobne przestępstwa. Jest doskonale znany lubińskich stróżom prawa. Sprawcy grozi teraz 5 lat odsiadki.

 

Wybrane dla Ciebie

33-latek z bogatą kartoteką. Długa lista zarzutów

10 lat więzienia grozi 33-latkowi, który podejrzany jest o szereg przestępstw popełnionych w ciągu kilku ostatnich miesięcy, głównie na terenie Chocianowa. Mężczyzna ma na swoim koncie liczne włamania, kradzieże, oszustwa i zniszczenie mienia.

24-latek z bogatą kartoteką. Nie pogardził nawet choinką z ozdobami

Jak na swój młody wiek, 24-latek ma już bogatą kartotekę policyjną. W ostatnim czasie długo ukrywał się przed organami ścigania. Na swoim koncie ma liczne kradzieże i włamania. Jego łupem padł towar wartości prawie 2 tysięcy złotych. Nie pogardził nawet świąteczną choinką z ozdobami, którą wyniósł z jednej z lubińskich kwiaciarni.

W drodze do komendy zatrzymał złodzieja

Legnicki policjant w drodze na służbę zauważył wybiegającego ze sklepu mężczyznę ze skradzionymi elektronarzędziami. Nie namyślając się długo, funkcjonariusz ruszył w pogoń za złodziejem. 19-latek trafił do policyjnego aresztu. Był już wcześniej notowany, dlatego przed sądem odpowie w warunkach recydywy. Grozi mu zatem kara do 7,5 roku pozbawienia wolności.

Z kradzieży uczynił sobie stałe źródło dochodu

Policjanci z Głogowa zatrzymali 18-latka, który niechlubnie wsławił się serią kradzieży sklepowych. Młody sprawca na swoim koncie ma także rozbój. Z przestępczego procederu uczynił sobie stałe źródło dochodu. Wkrótce stanie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Czujne „oko” kamery dostrzegło złodzieja z bogatą kartoteką

Kamery miejskiego monitoringu „wypatrzyły” mężczyznę, który próbował włamać się do sklepu w Legnicy. Pracownik Straży Miejskiej poinformował policjantów, którzy zatrzymali sprawcę na gorącym uczynku. Jak się okazało, 31-letni legniczanin jest doskonale znany stróżom prawa. Na swoim koncie ma szereg kradzieży z włamaniem na blisko 100 tys. zł.

Seryjny włamywacz zatrzymany przez policję

Legniccy policjanci zatrzymali 37-latka, który dokonał licznych włamań do obiektów handlowych i pomieszczeń gospodarczych. Jego łupem były m.in. wyroby tytoniowe, alkohol, elektronarzędzia, sprzęt elektroniczny, obuwie. Straty, jakie ponieśli pokrzywdzeni opiewają na kwotę niemal 25 tys. zł. Za popełnione przestępstwo, sprawcy grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Sport

Rozwiązali worek z medalami. Legniccy pływacy na podium

Czternaście medali w tym siedem złotych, trzy srebrne i pięć brązowych wywalczyli pływacy legnickiego Klubu Sportowego WANKAN na basenie 25 metrowym podczas zawodów  w Poznaniu.  Rywalizowało w nich 421 zawodniczek i zawodników z 27 klubów. Najwięcej medali wywalczyła Oliwia Wiesiołek ( trzy złote i srebrny) oraz Borys Kaszubowski ( trzy złote i brązowy).

Na sygnale

Splądrował opuszczony dom, a potem podpalił. Sprawcy grozi 10 lat

W ręce policjantów z Rudnej wpadł 25-latek, który niemal całkowicie splądrował opuszczony dom jednorodzinny. Gdy już nie było co ukraść, bo wyniósł wszystko, podpalił budynek. Mężczyzna podejrzany jest także o ograbienie dwóch niemieckich grobów. Sprawca przyznał się do wszystkich zarzucanych mu czynów. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Rozmaitości

ZUS wypłaci 14 emeryturę. Dostaną ją emeryci i renciści

W tym roku Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłaci dwie dodatkowe emerytury. To będą 13 i 14 emerytura. Ta ostatnia wpłynie na konta seniorów wraz z listopadowym przekazem z ZUS. Dodatkowe wypłaty są naliczane z urzędu, to znaczy nie trzeba będzie składać żadnego wniosku żeby je dostać.