×
*** Ruszyły zapisy na jubileuszowy Bieg Barbórkowy o Lampkę Górniczą. Z powodu obostrzeń covidowych, w tym roku limit zawodników wynosi równo tysiąc osób *** KGHM zaprasza do głosowania na Ambasadora Polski 2021. Ten prestiżowy plebiscyt odbędzie się już po raz trzeci. Głogować można na wybitne postaci z życia nauki, kultury i sportu ***

Złodzieje znów zaatakowali. Ukradli 170 tysięcy złotych!

Policjanci po raz kolejny apelują do mieszkańców o ostrożność. Starsze małżeństwo dało się nabrać. Wpuścili do domu kobiety podające się za pielęgniarki. W trakcie masażu ich wspólnik plądrował mieszkanie. Z szafki zniknęło… 170 tysięcy złotych.

 

Małżeństwo z Lubina w wieku 85 i 84 lat padło ofiarą oszustów. Pod swoją klatką spotkali dwie ubrane na biało kobiety, które pomogły im wnieść zakupy do mieszkania. W trakcie rozmowy oświadczyły, że są pielęgniarkami i zaproponowały… masaż. Niestety seniorzy nie spodziewali się, że to oszustki i za chwilę stracą oszczędności swojego życia.

– Kobiety poprosiły starszych ludzi, aby weszli do jednego z pokoi, stanęli przodem do okna, a tyłem do drzwi. W trakcie wykonywanego masażu, dopytywały o miesięczne koszty leków, choroby, jaka jest wysokość ich emerytur. Po skończonym masażu, który trwał około pół godziny, oszustki szybko opuściły mieszkanie – relacjonuje Sylwia Serafin, oficer prasowy KPP Lubin. – Około godziny 16.00, 85 – latek zorientował się, że z jednej z szafek zniknęły oszczędności w kwocie 170 tysięcy złotych. Natychmiast poinformował policjantów.

Jak się szybko okazało, w trakcie kiedy kobiety zajmowały się masażem ich wspólnik plądrował mieszkanie.

– W ostatnim czasie na terenie województwa dolnośląskiego oszuści pukają do drzwi pod różnymi pretekstami, np. z prośbą o wodę czy coś do jedzenia, oferując sprzedaż artykułów przemysłowych bądź też podając się za osoby urzędowe np. listonosza, pracownika ZUS-u, hydraulika, elektryka lub przedstawiciela fundacji czy stowarzyszenia. Oszuści mogą podawać się za pracowników pomocy społecznej, służby zdrowia, którzy oferują masaż lub leki – przypomina policjantka.

W ostatnich dniach takie darzenia odnotowano również w Polkowicach i Głogowie. Schemat działania jest zawsze taki sam. Jedna osoba zajmuje mieszkańców lokalu, absorbuje ich uwagę przez co nie widzą oni, że do mieszkania wchodzi inna osoba, która przeszukuje pomieszczenia i kradnie co cenniejsze rzeczy.

 

Wybrane dla Ciebie

Ciężarówka przewróciła się na drodze. Są utrudnienia (ZDJĘCIA)

Do groźnej kolizji doszło na ulicy Piłsudskiego w Lubinie. Ciężarówka przewróciła się na drogę blokując przejazd. Na miejscu pracują policjanci.

64-latek liczył na szybki zysk. Stracił 84 tysiące

Niestety kolejny mieszkaniec Lubina dał się nabrać oszustom i stracił swoje oszczędności. 64-letni mężczyzna liczył, że inwestując w kryptowaluty zarobi szybko pieniądze. Tymczasem oszust przekonał go do zainstalowania aplikacji i tym samym miał dostęp do konta.

Groźny wypadek koło galerii Cuprum Arena (ZDJĘCIA)

Trzy samochody zderzyły się na ulicy Sikorskiego koło galerii handlowej Cuprum Arena w Lubinie. Jedna osoba trafiła do szpitala. Na miejscu pracują policjanci z drogówki.

Nie ma zgody na przemoc domową. Oni się o tym przekonali

Dwóch mężczyzn w wieku 39 i 57 lat musiało opuścić mieszkanie zajmowane wspólnie ze swoimi żonami. Jak się okazało obaj znęcali się nad swoimi najbliższymi. Teraz odpowiedzą za to przed sądem. 

Kolejna ofiara oszustów. Kobieta straciła 10 tysięcy złotych

Znów zadzwonił telefon, znów głos w słuchawce przedstawił się jako pracownik banku, znów ofiara dała się oszukać i straciła swoje pieniądze. Niestety , jak się okazuje, coraz młodsze osoby padają ofiarami oszustów.

W poniedziałek spotkanie seniorów z lubińską policją

Lubińscy policjanci przypominają seniorom z powiatu lubińskiego o poniedziałkowy spotkaniu on-line. Gościem rozmowy będzie Powiatowy Rzecznik Praw Konsumentów.

Na sygnale

Poważny wypadek na trasie Lubin – Wrocław. Dwie osoby poszkodowane

Dwie osoby trafiły do szpitala po dzisiejszym wypadku, do którego doszło na krajowej „94” na trasie między Prochowcami a Kawicami, w powiecie legnickim. Sprawca zdarzenia odjechał w kierunku Lubina.  To kierowca ciężarowego mercedesa z naczepą. Obecnie jest poszukiwany przez policję.