×
W sobotę rano doszło do czterech wstrząsów w kopalniach KGHM. Wszyscy górnicy zostali wyprowadzeni z rejonu zagrożenia *** Na cmentarzu komunalnym w Polkowicach pochowano komendanta lubińskiej policji. Śp. Waldemar Cichocki miał 53 lata *** W wielu miastach naszego regionu oddano hołd ofiarom Rzezi Wołyńskiej

Zmiany przy lubińskich cmentarzach na Wszystkich Świętych

W okresie Wszystkich Świętych w rejonie lubińskich cmentarzy zmieniona zostanie organizacja ruchu. Mundurowi apelują – jeśli możecie przesiądźcie się do komunikacji zbiorowej by uniknąć korków na drodze i kłopotów z zaparkowaniem samochodu.

Od dziś lubińscy policjanci pilnują porządku na drogach w rejonie lubińskich cmentarzy. Od 31 października do 3 listopada będą czuwać nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego, którzy odwiedzą miejsca pochówku swoich najbliższych.

Jak co roku policjanci lubińskiej komendy przewidują zwiększony ruch, szczególnie przy cmentarzach. Aby usprawnić dojazd do nekropolii w Lubinie, już od 31 października, wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu.

Ulica Konstytucji 3 Maja zmieni się tymczasowo w parking. 31 października i 2 listopada będzie można parkować tylko na jej części – od skrzyżowania z ulicą Kościuszki do Skłodowskiej-Curie. Natomiast 1 listopada będzie można zostawiać auta na całej jej długości.

W związku z tymi zmianami, 1 listopada na Konstytucji 3 Maja czasowo zlikwidowany zostanie przystanek komunikacji miejskiej, a na skrzyżowaniu z aleją Kaczyńskiego stanie znak zakazujący wjazdu.

Parking znajdujący się przy głównej bramie starego cmentarza będzie dostępny tylko dla osób niepełnosprawnych oraz prowadzących działalność gospodarczą w tym obszarze.

Będzie można natomiast zostawić samochód na parkingu przy budynku Salezjańskiej Szkoły Podstawowej (byłego Gimnazjum nr 5), przy ulicy Szkolnej oraz przy pumptracku.

Zmiany obejmą też drugi lubiński cmentarz – Zacisze.

Organizacja ruchu wokół starego cmentarza i nekropolii w Oborze będzie podobna do tej, która obowiązywała w poprzednich latach. Apelujemy zatem, aby zwracać uwagę na oznakowanie drogowe i respektować polecenia funkcjonariuszy Od 31 października droga do bram bocznych cmentarza udostępniona zostanie jedynie dla pojazdów osób niepełnosprawnych. Dodatkowo na drodze między Lubinem a Oborą zostanie wprowadzony zakaz zatrzymywania się.

Dodatkowo w rejonie Cmentarza w Szklarach Górnych zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy dla pojazdów osobowych i jednostronny zakaz zatrzymywania i postoju.

We wszystkich newralgicznych punktach dojazdowych do cmentarzy wystawione będą posterunki policji

Aby uniknąć kłopotów z zaparkowaniem samochodu, najlepiej 1 listopada przesiąść się do komunikacji miejskiej. Będzie ona kursować według specjalnego rozkładu jazdy.

 

Wybrane dla Ciebie

Letnie spotkanie w Bukwicy przyciągnęło wielu mieszkańców

W niedzielę zainaugurowano tegoroczny cykl imprez wakacyjnych w Gminie Żukowice. Letnie spotkania są już stałym punktem w kulturalnym kalendarzu gminy i gdy tylko pogada na to pozwala, starsi i młodsi doskonale się na nich bawią. Tak było i tym razem.

Kolejowe ambicje Chocianowa. Wielka pętla zagłębia miedziowego

Powrót pociągów pasażerskich do Chocianowa po ponad dwóch dekadach przerwy okazał się nie tylko końcem komunikacyjnego wykluczenia gminy, ale również początkiem ambitnej wizji rozwoju transportu kolejowego w zachodniej części Dolnego Śląska.

Miłośnicy sportów siłowych zmierzą się na ławce. Radwanice czekają

Sportowe emocje, rywalizacja w duchu fair play i okazja do sprawdzenia własnych możliwości – już wkrótce w siłowni Centrum Usług Społecznych ROSZARNIA w Radwanicach odbędzie się turniej w wyciskaniu sztangi leżąc.

KGHM stawia na zieloną energię. Miliony na rozwój fotowoltaiki

KGHM konsekwentnie realizuje strategię transformacji energetycznej i rozbudowy własnych odnawialnych źródeł energii. Spółka podpisała właśnie umowę z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na preferencyjne finansowanie projektów fotowoltaicznych, które powstaną na terenach należących do Polskiej Miedzi. 

W Prochowicach oddano hołd ofiarom zbrodni OUN-UPA

W Prochowicach uczczono pamięć ofiar zbrodni dokonanych przez OUN-UPA na ludności polskiej na Kresach Wschodnich. Uroczystość upamiętniająca ofiary tragicznych wydarzeń sprzed lat odbyła się pod tablicą pamiątkową Zygmunta Jana Rumla – patrona Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Prochowicach.  

„Żukowskie Śnieżyce” nowym rezerwatem przyrody

Na mapie przyrodniczych skarbów Gminy Polkowice pojawiło się nowe, wyjątkowe miejsce. „Żukowskie Śnieżyce” to nazwa nowo utworzonego rezerwatu przyrody, który jest pierwszym tego typu obszarem chronionym na terenie gminy.

Na sygnale

Ostatnia droga szefa lubińskiej policji. Żegnały go tłumy

Na Cmentarzu Komunalnym w Polkowicach odbyły się dziś uroczystości pogrzebowe śp. inspektora Waldemara Cichockiego, komendanta powiatowego policji w Lubinie. W ostatniej drodze towarzyszyli mu najbliżsi, przyjaciele oraz liczne grono funkcjonariuszy i współpracowników, z którymi przez lata pełnił służbę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców regionu.