×
*** Szczypiornistki Zagłębia Lubin obroniły tytuł mistrzyń Polski! *** Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin wygrali z Rakowem i utrzymali się w ekstraklasie ***

Znaleźli u niego nielegalny tytoń.

Prawie siedem kilogramów krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy znaleźli polkowiccy policjanci w pomieszczeniach używanych przez 57-letniego mieszkańca Gminy Radwanice. 

Przed sądem niebawem stanie 57-letnie mężczyzna podejrzewany o posiadanie dużej ilości nielegalnych wyrobów tytoniowych.

– Podczas sprawdzania pomieszczeń użytkowanych przez 57-latka mundurowi znaleźli kilkanaście worków z krajanką tytoniową o łącznej wadze 6,6 kilograma – powiedział nam Przemysław Rybikowski, oficer prasowy polkowickiej komendy. – Gdyby towar trafił na rynek straty jakie poniósłby Skarb Państwa z tytułu niezapłaconych podatków wyniosłyby 3300 złotych.

Zatrzymany usłyszał już zarzut paserstwa akcyzowego. Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa 57-latkowi grozi kara grzywny do 720 stawek dziennych, kara pozbawienia wolności, albo nawet obie wymienione kary łącznie.

 
430-134965
430-134966

Wybrane dla Ciebie

Kompetentni w branży – zachęcają uczniów Gminy Żukowice

Przedstawiciele KGHM Polska Miedź S.A. odwiedzili uczniów klas ósmych w Szkołach Podstawowych w Nielubi i Brzegu Głogowskim. Głównym celem spotkań było pokazanie nastolatkom jak może wyglądać ścieżka ich edukacji, a potem kariery zawodowej, jeśli wybiorą odpowiednie kierunki dalszego kształcenia w klasach partnerskich Polskiej Miedzi.

Czterech zawodników Zagłębia w kadrze Polski

Czterech zawodników KGHM Zagłębia Lubin dostało powołania do młodzieżowych reprezentacji Polski. Łukasz Poręba, Tomasz Pieńko i Łukasz Łakomy znaleźli się na liście zawodników na najbliższe zgrupowanie reprezentacji Polski U-21.

Joga pod chmurką wróci już w czerwcu. Zapraszamy

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy zaprasza na zajęcia z jogi na świeżym powietrzu. Zapisy już ruszyły.

Wyzywał, zastraszał, groził swojej matce śmiercią

28-letni mieszkaniec Lubina trafił za kratki po tym jak jego matka wezwała policję. Okazało się, że mężczyzna od dłuższego czasu znęcał się nad starszą kobietą.

Spotkanie z ekspertem już 25 maja w Żukowicach

Urząd Gminy Żukowice zaprasza mieszkańców, którzy chcą zmienić ogrzewanie w swoich domach na nowe i ekologiczne na spotkanie z ekspertem.

Pomostowe tylko do 16 sierpnia

Tylko do 16 sierpnia przedsiębiorcy i osoby wykonujące pracę na umowach cywilnoprawnych, którzy odczuli negatywne skutki Covid-19, mogą złożyć wniosek o wypłatę tzw. postojowego.

Sport

Czterech zawodników Zagłębia w kadrze Polski

Czterech zawodników KGHM Zagłębia Lubin dostało powołania do młodzieżowych reprezentacji Polski. Łukasz Poręba, Tomasz Pieńko i Łukasz Łakomy znaleźli się na liście zawodników na najbliższe zgrupowanie reprezentacji Polski U-21.