×
*** Polkowiccy policjanci poszukują sprawców wysadzenia bankomatu przy ulicy 11 Lutego. Wybuch spowodował duże straty ***

Zniszczył dziecięce mogiły na cmentarzu w Legnicy. Wandal zatrzymany

Strażnicy miejscy w Legnicy zatrzymali mężczyznę, który niszczył nagrobki dziecięce. Wandal został przekazany w ręce policji i wkrótce odpowie za swój czyn przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło na cmentarzu komunalnym przy ulicy Wrocławskiej w Legnicy. W biały dzień, około godz. 13. dyżurny Straży Miejskiej przyjął zgłoszenie od zaniepokojonych mieszkańcy o dewastacji grobów.

-Natychmiast udał się tam patrol. Osoby, które przebywały na cmentarzu wskazały mężczyznę, który znieważa miejsce spoczynku dzieci. Mężczyzna był agresywny, nie stosował się do poleceń strażników, w związku z tym został ujęty. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe z powodu nieracjonalnego zachowania sprawcy – relacjonuje Jacek Śmigielski, rzecznik prasowy legnickiej Straży Miejskiej.

Niewykluczone, że mężczyzna był pod wpływem silnych środków odurzających: narkotyków lub dopalaczy. Postępowanie prowadzi legnicka policja. Mężczyzna trafił do aresztu, wkrótce stanie przed sądem.

 
zatrz1

Wybrane dla Ciebie

Z mopem w dłoni zdemolował samochód. 23-letni wandal zatrzymany

Policjanci z Polkowic zatrzymali 23-letniego wandala. Młody mężczyzna zniszczył lusterka samochodowe, urwał zderzak i kołpaki, porysował szyby. Za swoje czyny stanie teraz przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wandal zatrzymany przez policjantów z Rudnej

Policjanci z Rudnej zatrzymali wandala, który zniszczył krzewy ozdobne i drzewa na terenie miejscowego Centrum Kultury. Gmina wyceniła straty na prawie 2 tys. zł. Sprawca przyznał się do zarzucanego czynu i wkrótce stanie przed sądem. Za zniszczenie mienia grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Zamknęli już sklep, więc postanowił wyjść z drzwiami

22-latek wybrał się do jednego z lubińskich marketów na ostatnią chwilę. Gdy wychodził ze sklepu, drzwi wejściowe zostały już automatycznie zamknięte. Nie czekając na reakcję obsługi sklepu, młody mieszkaniec Lubina postanowił wyjść na zewnątrz… razem z drzwiami.

Zdemolował wiatę, bo pokłócił się z dziewczyną

Nawet pięć lat pozbawienia wolności grozi pewnemu lubinianinowi, który po kłótni ze swoją partnerką, zdemolował wiatę przystankową. Straty wyceniono na ponad 600 zł. W momencie zdarzenia wandal był pijany. Był przy tym wulgarny i agresywny wobec interweniujących funkcjonariuszy, więc od razu trafił na policyjny „dołek”.

29-letni wandal w rękach legnickiej policji

Policjanci z Legnicy zatrzymali 29-letniego wandala, który w okolicach ulicy Gwiezdnej zniszczył kilka lusterek bocznych w zaparkowanych pojazdach. Ponadto mundurowi udowodnili mężczyźnie kradzieże sklepowe. Sprawca stanie teraz przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Pomalował spray’em ścianę ratusza. Chciał dodać temu miejscu uroku

Lubińska policja zatrzymała sprawcę zniszczenia elewacji miejskiego ratusza. 50-letni mężczyzna wymalował na ścianie zabytkowego obiektu czerwonym spray’em niezrozumiałe znaki i litery. Miasto wyceniło straty na 3 tys. zł. Wandal usłyszał już zarzuty. Jak tłumaczył – chciał dodać ratuszowi nieco uroku.

Rozmaitości

Inauguracja Polkowickiej Karty Seniora. Zniżki na wiele usług i zakupy

Gmina Polkowice jako pierwsza na terenie zagłębia miedziowego dołączyła do ogólnopolskiego programu: „Gmina Przyjazna Seniorom”. Dzięki temu, mieszkańcy gminy, którzy weszli w wiek emerytalny, mogą skorzystać ze zniżek w punktach handlowych na terenie całego kraju, które honorują Kartę Seniora.