×
*** Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu na boiskach PKO Ekstraklasy *** Policjanci z Legnicy uratowali dwójkę małych dzieci, które spały w zamkniętym samochodzie w czasie upału ***

Zniszczyli karoserię ośmiu samochodów. Staną przed sądem

Mundurowi z Głogowa zatrzymali 18-latka i 16-latka, którzy mieli rysować po karoserii samochodów zaparkowanych na publicznym parkingu. W sumie zatrzymani mieli w ten sposób uszkodzić osie samochodów. Poszkodowani oszacowali straty a kwotę nie mniejszą niż 26 tys zł.

 

Policjanci z głogowskiej komendy od kilku dni pracowali nad ustaleniem sprawców dewastacji kilku samochodów. Auta miały porysowane karoserie i wybite szyby. W sumie uszkodzonych w taki sposób zostało osiem aut.

– Jak wynika z policyjnych ustaleń sprawcami okazali się być mieszkańcy Głogowa w wieku 18 i 16 lat, którzy dzięki szybkiej reakcji mundurowych zostali zatrzymani – powiedziała nam Agnieszka Kotwas z KPP Głogów. – Głogowscy śledczy zatrzymanym przedstawili w sumie osiem zarzutów dotyczących uszkodzenia pojazdów. Podejrzani przyznali się do przestępstw, a o ich losie zadecyduje sąd.

16-latek decyzją sądu został umieszczony w Schronisku dla Nieletnich. Spędzi tam najbliższe trzy miesiące. Drugiemu z zatrzymanych za zniszczenie cudzego mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Wybrane dla Ciebie

Mieszkańcy Niemstowa doczekają się „wypasionego” boiska sportowego

Wkrótce rozpocznie się budowa kolejnego, nowoczesnego boiska w gminie Lubin. W Niemstowie, przy Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka powstanie wielofunkcyjne boisko sportowe do gry w piłkę ręczną, siatkówkę, koszykówkę i tenisa ziemnego. Inwestycja będzie gotowa już we wrześniu br.

Pętla autobusowa gotowa, wracają dawne przystanki

Zakończyły się prace związane z przebudową pętli autobusowej w Chróstniku w gminie Lubin. W związku z tym, przywrócone zostały już trasy kursowania autobusów linii nr 2 i 5 Lubińskich Przewozów Pasażerskich.

Będzie drugi wielki zjazd legniczan. Spotkanie konsultacyjne

Jest duża szansa, że jeszcze w tym roku odbędzie się II Wielki Zjazd Legniczan. Pomysł padł ze strony organizatorów pierwszego, historycznego zjazdu, który odbył się w 2004 roku. Inicjatorzy zapraszają więc na spotkanie konsultacyjne w przyszłą środę, w kawiarni Ratuszowa.

Wstrząs w ZG Lubin. Czterech górników wycofano

Do wstrząsu doszło o godz. 11.51 w rejonie oddziału GG-1 kopalni ZG Lubin. Jak podają służby prasowe spółki KGHM, z miejsca zagrożenia wycofano cztery osoby. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

„Ścinawa” gotowa na wakacyjne rejsy po Odrze

Jeśli nie macie planów na spędzenie wolnego czasu, może wybierzecie się na przystań do Ścinawy. W porcie cumuje bowiem statek „Ścinawa”, który już przygotowany jest na pierwsze wakacyjne rejsy po Odrze. A ceny są bardzo przystępne. 

Wójt Grębocic, Roman Jabłoński z absolutorium. 22 raz z rzędu

Podczas ostatniej sesji, wójt gminy Grębocice, Roman Jabłoński, otrzymał wotum zaufania od Rady Gminy i jednocześnie radni jednogłośnie udzielili mu absolutorium z wykonania budżetu za rok 2023. Było to 22 absolutorium w karierze samorządowej wójta Romana Jabłońskiego.

Na sygnale

Dwójka małych dzieci w nagrzanym aucie na parkingu galerii

O mały włos ta historia zakończyłaby się tragicznie. Policjanci z Legnicy zostali wezwani na parking jednej z galerii, gdzie w zamkniętym samochodzie przebywała dwójka małych dzieci. Na zewnątrz było wtedy gorąco. Funkcjonariusze nie zastanawiając się długo, wybili szyby w aucie, by uwolnić maluchy. Na szczęście nikomu nic się nie stało.