×
Bogusław Szarek, Marcin Kaczanowski i Przemysław Darowski zostali nowymi członkami Rady Nadzorczej KGHM z wyboru załogi. Wszyscy są reprezentantami związku NSZZ Solidarność

„Sadza płonie! Czad zabija! Żyj!” – ruszyła kampania dla mieszkańców

Ruszyła kampania Międzywojewódzkiego Cechu Kominiarzy pod hasłem „Sadza płonie! Czad zabija! Żyj!”, której celem jest uświadomienie mieszkańców o zagrożeniach związanych ze smogiem, pożarami i zatruciami tlenkiem węgla oraz pokazanie, jak można im zapobiegać.

Kampania jest skierowana do właścicieli, zarządców i użytkowników budynków, aby przypomnieć, że sprawne i czyste przewody kominowe – dymowe, spalinowe i wentylacyjne – są kluczem do bezpieczeństwa w domu.

Regularne czyszczenie i kontrola przewodów kominowych pozwala uniknąć niebezpieczeństw takich jak zaczadzenia czy pożary. Zgodnie z przepisami, paleniska opalane paliwem stałym powinny być czyszczone co najmniej raz na trzy miesiące, paleniska gazowe i olejowe co najmniej raz na pół roku, a przewody wentylacyjne przynajmniej raz w roku. Właściciel lub zarządca budynku powinien też co najmniej raz w roku zlecać kontrolę stanu technicznego przewodów osobie posiadającej kwalifikacje mistrza kominiarskiego i usuwać wszelkie nieprawidłowości mogące zagrażać życiu, zdrowiu lub mieniu.

Międzywojewódzki Cech Kominiarzy przypomina, że prawidłowo wykonany i regularnie kontrolowany komin może służyć bezpiecznie przez wiele lat, a zaniedbania są jedną z głównych przyczyn odmowy wypłaty odszkodowania przez ubezpieczycieli. Cech nadzoruje i rekomenduje kominiarzy, pomaga w weryfikacji ich kwalifikacji i wspiera współpracę z profesjonalnymi firmami kominiarskimi.

Dbajmy o nasze kominy – wizyta kominiarza zawsze przynosi szczęście, bo zapobiega nieszczęściu.

Więcej informacji i materiały kampanii dostępne są na stronie: https://www.kominiarskicech.pl/56-sadza-plonie-czad-zabija-zyj-2024-2025-rolki.

 

Wybrane dla Ciebie

Opieka medyczna dla mieszkańców Gminy Rudna

Wójt Gminy Rudna podpisał umowy na świadczenie dodatkowych usług zdrowotnych  oraz  usług diagnostyki laboratoryjnej i obrazowej i nie obrazowej z Miedziowym Centrum Zdrowia S.A.

Wymyśl nazwę dla ścinawskiego żłobka. Zgłoszenia do końca stycznia

Władze Gminy Ścinawa zachęcają mieszkańców do wzięcia udziału w konkursie na nazwę powstającego żłobka. Placówka pomieści 40 maluchów do 3 roku życia. Dzieci znajdą tu opiekę, będą brały udział w zajęciach dostosowanych do wieku. W Ścinawie powstaje pierwszy w mieście żłobek. Teraz władze gminy zapraszają mieszkańców do zabawy i wymyślenia nazwy dla placówki. Swoje propozycje […]

Nowoczesny sprzęt komputerowy dla szkół w Gminie Lubin

Placówki oświatowe z terenu Gminy Lubin otrzymały nowoczesny sprzęt oraz zestawy do nauki zdalnej dla uczniów i nauczycieli. To efekt umowy, którą gmina podpisała z Ministerstwem Cyfryzacji w ramach unijnych pieniędzy. Do szkół trafiło w sumie 91 laptopów, 25 laptopów przeglądarkowych oraz 48 tabletów. Oprócz tego szkoły otrzymały łącznie 45 zestawów do nauczania zdalnego. W […]

Szarek, Kaczanowski, Darowski. Solidarność wzięła wszystko

Choć komisja wyborcza nie opublikowała jeszcze oficjalnego protokołu, to już wiadomo, że nowymi członkami Rady Nadzorczej spółki KGHM zostali Bogusław Szarek, Marcin Kaczanowski i Przemysław Darowski. Wszyscy reprezentują związek NSZZ Solidarność. 

Włamania, kradzieże i narkotyki – lista zarzutów jest bardzo długa

Legniccy policjanci zatrzymali cztery osoby. Trzy z nich – specjalizowały się we włamaniach i kradzieżach, a czwarta wpadła w ręce mundurowych z narkotykami. Zatrzymanych teraz spotka sprawiedliwość.

CDT Medicus dla seniorów – bo warto inwestować w zdrowie

Czy wiesz, kiedy Twoi dziadkowie wykonywali ostatnie badania profilaktyczne? Z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka warto potraktować to pytanie jako pretekst do rozmowy o zdrowiu i profilaktyce – szczególnie w wieku senioralnym.

Sport

Nowy środkowy pomocnik Miedzi Legnica

Środek pola Miedzi Legnica zyskał solidne wzmocnienie. Do zespołu dołącza Erdal Rakip – sześciokrotny mistrz Szwecji, uczestnik Ligi Mistrzów oraz brązowy medalista mistrzostw świata do lat 17. Reprezentant Macedonii Północnej, posiadający również szwedzkie obywatelstwo, związał się z zielono-niebiesko-czerwonymi kontraktem do końca sezonu, z opcją przedłużenia o kolejny rok.

Rozmaitości

Szarek, Kaczanowski, Darowski. Solidarność wzięła wszystko

Choć komisja wyborcza nie opublikowała jeszcze oficjalnego protokołu, to już wiadomo, że nowymi członkami Rady Nadzorczej spółki KGHM zostali Bogusław Szarek, Marcin Kaczanowski i Przemysław Darowski. Wszyscy reprezentują związek NSZZ Solidarność.