×
*** Zginął 41-letni operator samojezdnych maszyn górniczych pod ziemią. Spadły na niego skały. W KGHM ogłoszono trzydniową żałobę. ***

Zapytają o zagospodarowanie terenów dawnej wsi Przybków w Legnicy

W legnickim magistracie ruszyły konsultacje na temat nowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów dawnej wsi Przybków, obejmujących obecnie rejony ulic Zielnej, Kosiarzy i Warzywnej w Legnicy.

 

Wnioski dotyczące planu można składać do Prezydenta Miasta Legnicy, pl. Słowiański 8, 59-220 Legnica, do 2 sierpnia 2024 r. Dostępne są następujące formy składania wniosków:

  • Osobiście lub pocztą tradycyjną na adres: Urząd Miasta Legnicy, pl. Słowiański 8, 59-220 Legnica.
  • Elektronicznie przez platformę ePUAP lub na adres e-mail: [email protected].

Wnioski należy składać na formularzu zgodnym z rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z 13 listopada 2023 r. Formularze są dostępne w Urzędzie Miasta Legnicy oraz online na stronie: Formularze planowania przestrzennego

Każdy wniosek powinien zawierać:

  • Imię i nazwisko lub nazwę oraz adres wnioskodawcy.
  • Przedmiot wniosku oraz oznaczenie nieruchomości, której dotyczy.
  • Adres e-mail (jeśli jest dostępny) oraz ewentualnie numer telefonu.
  • Informację, czy wnioskodawca jest właścicielem lub użytkownikiem wieczystym nieruchomości objętej wnioskiem.

Wnioski dotyczące oceny oddziaływania na środowisko można składać pisemnie, ustnie do protokołu lub elektronicznie bez konieczności używania podpisu kwalifikowanego, również do 2 sierpnia 2024 r.

 

Wybrane dla Ciebie

Spotkanie Kultur w Gminie Jerzmanowa! Zapraszamy!

Mieszkańców regionu zapraszamy do Jerzmanowej. Już w najbliższy weekend, a dokładniej w niedzielę 21 lipca, odbędzie się tam wyjątkowe wydarzenie – SPOTKANIE KULTUR! To pełna atrakcji impreza i koncerty ze specjalnie dobranym repertuarem. W tym roku na scenie wystąpią: Zespół NeoKlez, Jambo Africa, a gwiazdą wieczoru będzie ŁyDka gRubASa.

90. urodziny pani Marii Bachnik z Ustronia w Gminie Lubin

Kolejna z mieszkanek Gminy Lubin dołączyła do grona jubilatów, którzy świętowali swoje 90. urodziny. W lipcu z bliskimi świętowała Maria Bachnik. Z tej okazji odwiedzili ją przedstawiciele urzędu gminy – sołtys, ksiądz, sąsiedzi i wójt Tadeusz Kielan.

Miał 10 zakazów, a i tak wsiadł za kółko i znów wpadł

Policjanci z Legnicy zatrzymali kierowcę, który za nic ma obowiązujące przepisy o ruchu drogowym. 32-latek jechał Mazdą kiedy mundurowi chcieli go skontrolować. Szybko wyszło na jaw, że ma na swoim koncie aż dziesięć sądowych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi.

Silnik motoparalotni się zatrzymał. Lądowali awaryjnie na stadionie RCS

W sobotni wieczór, kilkanaście minut po godzinie 20, doszło do wypadku motoparalotni w Lubinie. Jak przyznał pilot – silnik nagle się zatrzymał. Maszyna leciała w okolicach Lubina, a pilot wybrał stadion Regionalnego Centrum Sportowego jako najbezpieczniejsze miejsce do awaryjnego lądowania.

Handlował podróbkami i wpadł w ręce policjantów

Głogowscy policjanci zatrzymali 36 – latka, który podejrzany jest o handel podróbkami znanych marek.W trakcie przeszukania zajmowanych przez mężczyznę pomieszczeń mundurowi znaleźli ponad 100 sztuk odzieży, które miały zastrzeżone znaki towarowe i były sprzedawane jako oryginalne.

„Nie o zemstę, lecz o pamięć i prawdę wołają ofiary”

Kontynuując realizację programu pn. „Historia Polskich Kresów Wschodnich źródłem dumy narodowej – elementem pamięci Małych Ojczyzn”, w dniu 81. rocznicy tragicznych i bolesnych w historii Polski wydarzeń „Krwawej Niedzieli”, tj. 11 lipca, kiedy to w 1943 roku na Wołyniu doszło do największej fali mordów na Polakach, Powiat Legnicki podjął inicjatywę uczczenia pamięci ofiar składając wiązanki […]

Na sygnale

Miał 10 zakazów, a i tak wsiadł za kółko i znów wpadł

Policjanci z Legnicy zatrzymali kierowcę, który za nic ma obowiązujące przepisy o ruchu drogowym. 32-latek jechał Mazdą kiedy mundurowi chcieli go skontrolować. Szybko wyszło na jaw, że ma na swoim koncie aż dziesięć sądowych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi.