×
*** Koronawirus storpedował rozegranie derbowego pojedynku w ekstraklasie piłkarzy ręcznych. Przypadki COVID-19 wykryto w zespole Chrobrego Głogów *** Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin z przytupem rozpoczęli świętowanie jubileuszu klubu. Na własnym stadionie pokonali Jagiellonię 3:0 ***

Konkurs na dyrektora szkoły w Szklarach Górnych

Wójt Gminy Lubin ogłasza konkurs na dyrektora Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Szklarach Górnych. Oferty na konkurs należy składać za pośrednictwem poczty na adres: Urząd Gminy w Lubinie ul. Księcia Ludwika I 3, 59-300 Lubin lub bezpośrednio w kancelarii Urzędu Gminy w Lubinie – w terminie do dnia 19 lutego 2021 r. do godz.15.30 w zamkniętych kopertach.

Na  kopercie należy podać: imię i nazwisko kandydata, aktualny adres do korespondencji i dopisek ”Konkurs na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej im.Jana Brzechwy w Szklarach Górnych”. Decyduje data wpływu oferty do Urzędu.

Dopuszcza się również składanie ofert w postaci elektronicznej. Oferta składana w postaci elektronicznej powinna być opatrzona kwalifikowanym podpisem elektronicznym albo podpisem potwierdzonym profilem zaufanym ePUAP i zawierać elektroniczne kopie dokumentów wymaganych jako załączniki do oferty na adres elektronicznej skrzynki podawczej Urzędu Gminy w Lubinie  w systemie ePUAP.

Konkurs przeprowadzi komisja konkursowa powołana przez Wójta Gminy Lubin.

O terminie i miejscu przeprowadzenia postępowania konkursowego każdy z kandydatów zostanie powiadomiony pisemnie w postaci papierowej.

Szczegóły konkursu znajdują się w ogłoszeniu o konkursie na dyrektora Szkoły Podstawowej w Szklarach Górnych

Źródło: UG Lubin
 

Sport

Rozwiązali worek z medalami. Legniccy pływacy na podium

Czternaście medali w tym siedem złotych, trzy srebrne i pięć brązowych wywalczyli pływacy legnickiego Klubu Sportowego WANKAN na basenie 25 metrowym podczas zawodów  w Poznaniu.  Rywalizowało w nich 421 zawodniczek i zawodników z 27 klubów. Najwięcej medali wywalczyła Oliwia Wiesiołek ( trzy złote i srebrny) oraz Borys Kaszubowski ( trzy złote i brązowy).

Na sygnale

Splądrował opuszczony dom, a potem podpalił. Sprawcy grozi 10 lat

W ręce policjantów z Rudnej wpadł 25-latek, który niemal całkowicie splądrował opuszczony dom jednorodzinny. Gdy już nie było co ukraść, bo wyniósł wszystko, podpalił budynek. Mężczyzna podejrzany jest także o ograbienie dwóch niemieckich grobów. Sprawca przyznał się do wszystkich zarzucanych mu czynów. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Rozmaitości

ZUS wypłaci 14 emeryturę. Dostaną ją emeryci i renciści

W tym roku Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłaci dwie dodatkowe emerytury. To będą 13 i 14 emerytura. Ta ostatnia wpłynie na konta seniorów wraz z listopadowym przekazem z ZUS. Dodatkowe wypłaty są naliczane z urzędu, to znaczy nie trzeba będzie składać żadnego wniosku żeby je dostać.