*** W niedzielę druga tura wyborów samorządowych *** Swoich włodarzy wybierają mieszkańcy Legnicy, Gminy Polkowice i Gminy Ścinawa *** Do końca niedzielnego głosowania trwa cisza wyborcza ***

PeBeKa szuka ludzi do pracy. Sprawdźcie ogłoszenia!

Przedsiębiorstwo Budowy Kopalń PeBeKa S.A. poszukuje pracowników na stanowiska:górnik pod ziemią i Starszy specjalista ds. Bezpieczeństwa i Przeciwdziałania Stratom. Przeczytajcie dokładnie wymogi jakie musi spełnić potencjalny kandydat do pracy.

1. PeBeKa S.A.
Poszukuje osoby na stanowisko:
Górnik pod ziemią
Miejsce pracy: Lubin
Komórka organizacyjna: Kierownictwo Robót Górniczych Lubin (Oddział G-8)

Zakres obowiązków:

• praca w przodku przy naprawie lub instalacji mediów,
• praca w przodku przy wierceniu i kotwieniu,
• podwieszanie wentylatorów oraz lutniociągów w przodkach wyrobisk,
• ręczna obrywka stropu i ociosów wyrobisk,
• praca w zespole wykonującym obudowę prostokątną bądź ŁP,
• transport ręczny,
• prace murarskie.
Wybranemu kandydatowi oferujemy:
• atrakcyjne warunki zatrudnienia i wynagrodzenia oraz bogaty pakiet świadczeń socjalnych,
• pracę w stabilnej firmie,
• możliwość rozwoju zawodowego oraz ciekawych wyzwań zawodowych.
Wymagania:

  • Wykształcenie: zasadnicze zawodowe , technik o kierunku górnictwo i geologia
  • Wymagany staż: 12 miesięcy
  • ukończony specjalistyczny kursu dla nowozatrudnionych górników po ziemią,
  • znajomośći przepisów obowiązujących w kopalni.

  • kurs operatora samojezdnych maszyn przodkowych: ładowarek łyżkowych.
2. PeBeKa S.A.
Starszy specjalista ds. Bezpieczeństwa i Przeciwdziałania Stratom
Komórka organizacyjna: Dział Bezpieczeństwa i Przeciwdziałania Stratom (ZE)

• Monitorowanie procesów związanych z wydatkowaniem środków finansowych w Spółce pod kątem:
– bezpieczeństwa i przeciwdziałania stratom,
– proaktywnego wykrywania potencjalnych oszustw, nadużyć i korupcji,
– eliminacji zagrożeń dla ekonomicznych interesów Spółki,
– możliwości wykonania usługi przez podmioty zewnętrzne,
– możliwości wywiązania się podmiotów zewnętrznych ze zobowiązań, wyegzekwowania ewentualnych kar umownych, odszkodowań oraz odzyskania przez jednostkę organizacyjną utraconych korzyści w przypadku niepowodzenia współpracy,
– określenia ryzyk związanych ze współpracą z danym podmiotem,
– innych działań na szkodę Spółki.
• Prowadzenie czynności wyjaśniających i kontrolnych w oparciu o obowiązujące w Przedsiębiorstwie i Grupie Kapitałowej KGHM PM S.A. procedury kontroli wewnętrznej i przeciwdziałania stratom.
• Współpraca i przekazywanie informacji oraz udostępnianie dokumentów z obszaru swojej działalności odpowiednim komórkom organizacyjnym KGHM Polska Miedź S.A. odpowiedzialnym za zapewnienie bezpieczeństwa i przeciwdziałania stratom.
Wymagania:

  • Wykształcenie: licencjat
  • Znajomość procedur, regulacji prawnych związanych z organizacją przetargów.
  • Znajomość metodyki prowadzenia kontroli wewnętrznej.
  • Umiejętności analityczne.
  • Elastyczność, zdolność dostosowania się do panujących warunków, umiejętność ustalania priorytetów.
  • Transparentności w działaniu, nienagannej postawy i wysokich standardów etycznych

  • Umiejętności interpersonalne.
  • Umiejętność planowania oraz organizacji pracy własnej oraz pracy zespołowej.
  • Dobra organizacja pracy.
  • Umiejętność pracy pod presją czasu.

3. PeBeKa S.A.

• Identyfikacja obszarów zakupowych o zwiększonym ryzyku nadużyć i korupcji we współpracy z organizacjami KGHM Polska Miedź S.A.
• Monitorowanie postępowań zakupowych o zwiększonym ryzyku nadużyć realizowanych w Spółce, w trakcie ich przebiegu.
• Kontrola i analiza zakończonych postępowań zakupowych realizowanych w Spółce.
• Współudział w kontrolach postępowań zakupowych realizowanych w innych jednostkach organizacyjnych Grupy Kapitałowej KGHM Polska Miedź S.A.
• Realizowanie innych zadań związanych z przeprowadzaniem kontroli w szczególności pozyskiwaniu informacji i dokumentów.
Wymagania:

  • Bardzo dobra znajomość systemu SAP oraz Ariba.
  • Transparentności w działaniu, nienagannej postawy i wysokich standardów etycznych.
  • Język Angielski na poziomie B2

Sport

Czy Zagłębie poskromi lidera? Do Lubina przyjeżdża Duma Podlasia

W sobotni wieczór piłkarze KGHM Zagłębia Lubin podejmą lidera rozgrywek PKO Ekstraklasy. Po ostatniej porażce u siebie z Cracovią, Jagiellonia Białystok będzie chciała pokazać w Lubinie lwi pazur. Czy Miedziowi będą w stanie poskromić lidera i zdobyć cenne punkty?