×
*** Szczypiornistki Zagłębia Lubin obroniły tytuł mistrzyń Polski! *** Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin wygrali z Rakowem i utrzymali się w ekstraklasie ***

Ślubowanie nowo przyjętych policjantów

W Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu odbyła się uroczystość ślubowania 34 nowych policjantek i policjantów przyjętych do służby. Wielu z nich trafi do jednostek w Głogowie, Lubinie, Polkowicach i Legnicy. Akty ślubowania nowo przyjętym wręczył szef dolnośląskiej policji, insp. Dariusz Wesołowski.

Garnizon dolnośląski przyjął w swoje szeregi 34 nowych policjantek i policjantów. 23 lipca słowa roty ślubowania wypowiedzieli stojąc na baczność. Uroczysta ceremonia odbyła się w samo południe w Domu Klubowym „Śnieżka” przy Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Policjantkom i policjantom akty ślubowania wręczył Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu insp. Dariusz Wesołowski. Po zakończeniu szkolenia podstawowego, nowo przyjęci funkcjonariusze zasilą szeregi komend miejskich i powiatowych województwa dolnośląskiego.

SŁUŻBĘ W POLICJI MOŻE PEŁNIĆ:
– obywatel polski o nieposzlakowanej opinii, który nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe i korzystający z pełni praw publicznych,
– posiadający co najmniej średnie wykształcenie,
– posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować.

 
slubowanie (4)
slubowanie (1)

Wybrane dla Ciebie

Spotkajmy się dzisiaj w rynku, pokażmy nasz patriotyzm

Dziś obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Z tej okazji w wielu miastach naszego regionu rozdawane będą biało-czerwone flagi i chorągiewki. W samo południe, władze powiatu polkowickiego i gminy zapraszają wszystkich mieszkańców do świętowania w rynku.

200 km/h na liczniku na ekspresówce. Grupa SPEED czuwa i nie pobłaża

Tylko w ciągu jednego dnia lubińscy policjanci ze specjalnej grupy SPEED zatrzymali kilku kierowców, którzy rażąco przekroczyli dopuszczalną prędkość. Niechlubnym rekordzistą okazał się 47-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego, który mkną trasą ekspresową S3 z Polkowic do Lubina. Na liczniku miał ciut ponad 200 km/h.

Policyjne manewry na stadionie. Pozorowane zamieszki z kibicami

Uzbrojeni w tarcze i broń gładkolufową, policjanci z Lubina, Legnicy, Głogowa, Góry i Polkowice przeprowadzili na stadionie Zagłębia Lubin pozorowane zamieszki. W rolę agresywnych kibiców wcieli się uczniowie klas mundurowych Zespołu Szkół nr 2 w Lubinie.

Nie odpowiadajcie na te SMS, nie wchodźcie w linki!

Złodzieje ze wszystkich sił próbują wyłudzić pieniądze. Oszukuj na wnuczka, na policjanta, na pracownika gazowni. Sposobów jest mnóstwo. Teraz do tego wszystkiego doszły fałszywe SMS o niezapłaconych rachunkach czy konieczności dopłaty do przesyłki. Uważajcie!

Jeden z narkotykami, drugi poszukiwany

Polkowiccy policjanci zatrzymali 32-latka, który ukrywał w swoim samochodzie marihuanę i metamfetaminę. Zabezpieczono prawie 450 działek narkotyków i narzędzia służące do ich porcjowania. Mężczyźnie może grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Lubina, Polkowic i Głogowa pomagają kolegom z Ukrainy

Lubińscy policjanci włączyli się w pomoc Ukrainie. Funkcjonariusze zainicjowali zbiórkę artykułów spożywczych, środków czystości, odzieży, które trafią do ukraińskich policjantów. Odzew był natychmiastowy i pierwszy transport darów już wkrótce wyruszy w kierunku granicy polsko-ukraińskiej.

Sport

Czterech zawodników Zagłębia w kadrze Polski

Czterech zawodników KGHM Zagłębia Lubin dostało powołania do młodzieżowych reprezentacji Polski. Łukasz Poręba, Tomasz Pieńko i Łukasz Łakomy znaleźli się na liście zawodników na najbliższe zgrupowanie reprezentacji Polski U-21.