×
*** Prezydent Lubina, Robert Raczyński był podsłuchiwany przez ABW. W tle są afery śmieciowe na terenie Dolnego Śląska ***

Rozmaitości

Akcja „nakrętkowa” dla Wiktora Andrejko. Chcą uzbierać 10 tysięcy

Stowarzyszenie Lubin 2006 rozpoczyna kolejną akcję „nakrętkową”, z której całkowity dochód zostanie przekazany na rehabilitację Wiktora Andrejko, ucznia II Liceum Ogólnokształcącego, cierpiącego na rdzeniowy zanik mięśni SMA. Organizatorzy i pomysłodawcy tego szczytnego przedsięwzięcia chcą uzbierać ze sprzedaży nakrętek 10 tysięcy złotych. Dają sobie czas do 15 marca. 

Mamy mistrza ortografii! I Dyktando Powiatu Polkowickiego

Ponad 30 śmiałków zmierzyło się z I Powiatowym Dyktandem o Pióro Starosty Polkowickiego, Kamila Ciupaka. Uczestnicy zabawy musieli poradzić sobie z poprawną pisownią tekstu przygotowanego przez polonistę, Przemysława Szulca z Zespołu Szkół w Polkowicach. Kto nie popełnił żadnego błędu?

Kobiece Polkowice – koncerty, stand-up, warsztaty i spotkania

Rusza kolejna edycja projektu dedykowanego kobietom pod hasłem: „Kobiece Polkowice”. Z tej okazji władze gminy przygotowały dla swoich mieszkanek mnóstwo atrakcji. Będą spotkania, pokazy i kursy makijażu, sesja zdjęciowa a nawet wyrób własnego kosmetyku. Nie zabraknie też humoru i koncertów muzycznych.

Nowoczesne ekopracownie w szkołach w Chobieni i Rudnej

W Szkole Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte w Chobieni oraz w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Rudnej otwarto nowoczesne ekopracownie. Uczniowie będą w nich zdobywać praktyczne doświadczenie w dziedzinie przyrody, geografii, fizyki, techniki, biologii czy ekologii.

1 2 3 87