×
*** Wroclawski sąd utrzymał w mocy decyzję sądu I instancji w sprawe słów Donalnda Tuska, który stwierdził, że Bezpartyjni Samorządowcy to "przystawka PiS" i "pomocnicy Kaczyńskiego" ***

Rozmaitości

Zaproszenie na warsztaty rękodzielnictwa

Gminne Centrum Kultury w Jerzmanowej zaprasza na warsztaty rękodzielnictwa artystycznego. Wydarzenie dedykowane jest dla młodzieży i osób dorosłych. Wstęp jest darmowy.

Młodzi Chilijczycy z Sierra Gorda zachwyceni pobytem w Polsce

Czworo uczniów z dwóch szkół zlokalizowanych w okolicy kopalni Sierra Gorda w Chile odwiedziło zagłębie miedziowe. Młodzi ludzie spędzili tydzień u rodzin z zaprzyjaźnionej gminy Gaworzyce. Goście odwiedzili Centralę KGHM, spotkali się z wiceprezesem Mirosławem Kidoniem, poznali pracę ratowników Górniczego Pogotowia Ratowniczego w Sobinie. Odwiedzili też oddziały miedziowej spółki.

Borys – to atak polityczny, nie ma zgody na hejt

Ktoś zniszczył banery i billboardy wyborcze kandydata Koalicji Obywatelskiej, Piotra Borysa. Na jednym z nich, który znajduje się w okolicach ulicy Ogrodowej w Polkowicach, napisano obraźliwe hasło i dorysowano charakterystyczny „dodatek”. – To atak polityczny, nie ma mojej zgody na hejt – mówił na krótkiej konferencji prasowej poseł Piotr Borys.

1 2 3 72