×
*** Centrum Badań Jakości pochwaliło się nowoczesnym Mobilnym Laboratorium Środowiskowym. Prezentacja odbyła się na dziedzińcu Centrali KGHM *** Tylko w styczniu spółka KGHM Metraco sprzedała 50 tysięcy ton soli drogowej ***

38 tysięcy dla WOŚP z aukcji Legnickiego Centrum Kultury

Powoli kończą się aukcje internetowe na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do organizatorów spływają ostateczne podsumowania zbiórki. I tak Legnickie Centrum Kultury w trakcie tegorocznego finału WOŚP uzbierało 38 tys. 100 zł  56 gr. Pieniądze te zasilą konto fundacji.

Jak informuje Anna Lemanowicz z LCK, jest to kwota opłaconych do dnia dzisiejszego aukcji. Wartość aukcji oczekujących na wpłaty od kupujących to 1.991,48 – po wpłynięciu tych środków kwota legnickiej zbiórki zostanie zaktualizowana w rozliczeniu.

Najwyższe kwoty uzyskano za:

Obraz „Opression” Michela Granger przekazany przez Legnickie Centrum Kultury – 3.500 zł

Giclée „na oceanie historii” Jarosława Jaśnikowskiego przekazany przez Galerię Sztuki z Legnicy – 2.900 zł

Suknia ze spektaklu „Mizantrop” przekazana przez Teatr Modrzejewskiej: 2.560 zł

Koszulka meczowa Piotra Zielińskiego z SSC Napoli przekazana przez Prezydenta Tadeusza Krzakowskiego – 1.975 zł

2 godziny pracy ciągnika NEW HOLLAND przekazane przez serwis TopTraktor – 1.825 szt.

Szkolenie wraz z przejazdem na symulatorze pociągu przekazane przez Koleje Dolnośląskie – 1.625 szt.

Mini ściagacz Pocket Bike przekazany przez Klub Motocyklowy Dopalacze.pl – 1.275 zł

 

 

Wybrane dla Ciebie

W niedzielę Legnica zagra dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

Mieszkańcy Legnicy nie zawiodą. Co roku grają z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy i będą grać również w najbliższą niedzielę. Tradycyjnie do wspólnej zabawy dołącza się też prezydent Tadeusz Krzakowski, który na aukcje WOŚP przekazał grafikę Grzegorza Fijałkowskiego oraz tekę z jego pracami, które właśnie się ukazały. Na licytacji będzie można też wygrać Legnicki Kalendarz Miejski […]

Seniorze! Zrób zdjęcie i wygraj konkurs

Tylko do 24 sierpnia potrwa konkurs „Senioralne lato 2020 w czasie epidemii”. Legnickie Centrum Kultury zaprasza do udziału wszystkie osoby w wieku 60+, które lubią robić zdjęcia i chcą pokazać jak spędzają/spędziły lato i wakacje w czasie pandemii.

Na sygnale

Podpisywali lewe polisy, wyłudzili prowizje, prali brudne pieniądze

Do sądu wpłynął akt oskarżenia przeciwko członkom zorganizowanej grupy przestępczej, która dokonała oszustwa na szkodę jednego z warszawskich towarzystw ubezpieczeniowych. Na ławie oskarżonych zasiądzie łącznie 17 osób, wśród nich prezes spółki, członek zarządu i prokurent.