×
*** Szczypiornistki Zagłębia Lubin obroniły tytuł mistrzyń Polski! *** Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin wygrali z Rakowem i utrzymali się w ekstraklasie ***

Bon turystyczny do września 2022 roku

Rodzice, którzy jeszcze nie wykorzystali Bonu Turystycznego na swoje dzieci nie muszą się martwić terminami. Usługa zostaje przedłużona do września tego roku.

Bon Turystyczny to 500 złotych na każde dziecko, którymi można zapłacić na pobyt w hotelu, pensjonacie lub w ośrodku wypoczynkowym. Pieniądze te można wykorzystać również wykupując wycieczkę dla dziecka czy nawet jednodniowe atrakcje lub kolonie i zimowiska.

Bon funkcjonuje od sierpnia 2020 roku i choć minęło już dużo czasu, nie wszyscy rodzice dzieci, którym przyznano to wsparcie wykorzystali pieniądze, dlatego po raz kolejny wydłużono termin. Tym razem bony będą ważne do 30 września 2022.

– Bon turystyczny można aktywować na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE). Rodzic lub opiekun dziecka do 18. roku po potwierdzeniu swoich danych otrzymuje na PUE indywidualny kod płatności, który podaje podmiotowi turystycznemu podczas dokonywania transakcji – przypomina Iwona Kowalska-Matis, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa dolnośląskiego. – Wówczas na telefon komórkowy rodzica przychodzi sms z jednorazowym kodem autoryzacyjnym potwierdzającym płatność bonem.

 

Wybrane dla Ciebie

Część bonów turystycznych już wykorzystana

Zamknięte hotel nie pozwalają Dolnoślązakom na korzystanie z bonów turystycznych. Jak informuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych, do końca minionego roku mieszkańcy naszego regionu wykorzystali 92 660 z prawie 300 tys. dostępnych bonów. W całej Polsce w pełni wykorzystanych zostało niewiele ponad 1 mln bonów na ponad 4 mln dostępnych dla rodzin z dziećmi.

Milion bonów już na naszych kontach

Tylko na Dolnym Śląsku mieszkańcy naszego regionu wykorzystali 82 915 bonów. W całym kraju zostało już aktywowanych milion bonów turystycznych na kwotę około 856 mln zł. a liczba zarejestrowanych płatności bonem wyniosła prawie 300 tys.

Rodziny ruszyły na wakacje z bonem

Tylko na Dolnym Śląsku pobranych uprawnionych do pobrania bonu jest prawie 300 tys. osób. Dolnoślązacy już wykorzystali ponad 60 tys. bonów. W całym kraju ZUS wydał już 805 tys. bonów turystycznych na 690 mln zł. Dzisiaj kolejne pieniądze zostały przelane na konta firm turystycznych.

Co trzeba wiedzieć o bonie turystycznym?

Polski Bon Turystyczny jest narzędziem, który ma na celu wsparcie finansowe polskich rodzin, osłabionej przez skutki pandemii COVID-19. Dopłata do wypoczynku pośrednio pomoże osłabionej branży turystycznej.

Bon turystyczny gratką dla oszustów. Nie mają litości

Bon turystyczny nie podlega wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze – przypomina Zakład Ubezpieczeń Społecznych oraz Polska Organizacja Turystyczna. W internecie pojawiają się oferty osób, którzy próbują sprzedać bon oraz oferty płatnych usług dotyczących pomocy przy założeniu PUE ZUS i aktywacji Polskiego Bonu Turystycznego.

Bon Turystyczny już wkrótce na stronie ZUS

W ZUS dobiegają końca prace nad uruchomieniem Polskiego Bonu Turystycznego. Infrastruktura informatyczna na stronie zus.pl jest już gotowa a obecnie trwają prace nad jej uruchomieniem i udostępnieniem klientom i firmom turystycznym. Bon, który jest wsparciem dla polskich rodzin i branży turystycznej w związku z epidemią Covid-19 będzie przyznawany na dziecko, na które rodzice dostają świadczenie […]

Sport

Czterech zawodników Zagłębia w kadrze Polski

Czterech zawodników KGHM Zagłębia Lubin dostało powołania do młodzieżowych reprezentacji Polski. Łukasz Poręba, Tomasz Pieńko i Łukasz Łakomy znaleźli się na liście zawodników na najbliższe zgrupowanie reprezentacji Polski U-21.

Rozmaitości

Cykl wydarzeń poświęconych życiu i twórczości wybitnego Polaka

Wernisaż wystawy biograficznej zainaugurował cykl licznych wydarzeń kulturalnych poświęconych Ignacemu Janie Paderewskim pod wspólnym tytułem: „Bohater sztuki i ojczyzny, Ignacy Jan Paderewski <<Paddy>>”. Projekt realizowany jest wspólnie przez gminę Polkowice, Centrum Kultury oraz Instytut Pamięci Narodowej.