×
*** Ogniska COVID-19 w lubińskim szpitalu. Pacjenci czekali godzinami na przyjęcia na SOR *** Od czwartku uczniowie klas V podstawówki i starsi będą uczyć się zdalnie ***

Gmina Lubin odwołuje konkursy bożonarodzeniowe

Władze Gminy Lubin reagują na wzrost liczby zakażeń koronawirusem i odwołują zaplanowane przed świętami konkursy.

Konkurs Tradycje Bożonarodzeniowe, który każdego roku gromadził wielu mieszkańców na wspólnym świętowaniu zostaje przeniesiony do sieci. Odwołano z kolei Turniej Mikołajkowy.

– Bezpieczeństwo mieszkańców jest najważniejsze. Czwarta fala pandemii okazuje się być groźniejsza niż wcześniej zapowiadano, dlatego musimy wprowadzić samoograniczenia, by móc w zdrowiu spędzić nadchodzące Święta Bożego Narodzenia z rodziną i najbliższymi – mówi Tadeusz Kielan, wójt gminy Lubin. – Przenosimy więc do internetu planowany konkurs świąteczny i odwołujemy zawody sportowe. Ponawiam przy okazji apel do mieszkańców – szczepmy się i bezwzględnie stosujmy do wprowadzonych ograniczeń pandemicznych.

Tych, którzy nie chcą rezygnować z tworzenia pysznych wigilijnych potraw zachęcamy do udziału w zmaganiach. Wzorem ubiegłego roku Ośrodek Kultury stworzy e-przepiśnik na podstawie receptur mieszkańców gminy.

Do konkursu kulinarnego zgłosiły się już koła gospodyń. Teraz czas na osoby indywidualne, które staną w szranki z gospodyniami.

Przypominamy, że w przypadku kół obowiązkowe są dwie potrawy, w przypadku osób indywidualnych jedna. Zgłoszenia zbierane są do 03.12.2021 r. Wystarczy przesłać zdjęcie świątecznej potrawy wraz z przepisem na adres: [email protected].

 

Wybrane dla Ciebie

Darmowa pomoc prawna w starostwie powiatowym

W związku z ograniczonym funkcjonowaniem Urzędu Gminy w Lubinie bezpłatna pomoc prawna świadczona jest w Starostwie Powiatowym w Lubinie przy ul. Jana Kilińskiego 12b w pokoju numer 116. Konsultacje w Punkcie Konsultacyjno-Diagnostycznym odbywają się wyłącznie telefonicznie.  

Sport

Poważne osłabienie Zagłębia. Kingi nie zobaczymy już w tym sezonie

Fatalne wieści nadeszły z obozu szczypiornistek Zagłębia Lubin. Kontuzja Kingi Jakubowskiej okazała się niestety bardzo poważna. Najskuteczniejsza zawodniczka w szeregach Miedziowych zerwała więzadła w kolanie i kibice już jej nie zobaczą w tym sezonie na parkietach PGNiG Superligi Kobiet. 

Na sygnale

Leżał w bezruchu na chodniku. Pomoc nadeszła w ostatniej chwili

W późny niedzielny wieczór wracali do domu. Gdy szli rzadko uczęszczaną alejką, zauważyli leżącego na ziemi mężczyznę. Podbiegli, by mu pomóc. Był już mocno wyziębiony. Do chwili przyjazdu zespołu karetki pogotowia, kontrolowali jego czynności życiowe. Gdyby pomoc nie nadeszła w porę, sytuacja ta mogłaby zakończyć się dla 53-latka tragicznie. 

Rozmaitości

Radość i uśmiech dzieci był najcenniejszą nagrodą

Kilkaset paczek ze słodyczami, artykułami spożywczymi, środkami czystości i przyborami szkolnymi trafiło do kilku placówek opiekuńczo-socjalnych w całym regionie zagłębia miedziowego. To efekt dorocznej akcji „Miedziany Mikołaj” organizowanej przez kibiców piłkarskiego Zagłębia Lubin.