×
*** Sierpień i wrzesień to czas dziękowania za plony. Już w najbliższą sobotę na swoje święto dożynkowe zaprasza gmina Radwanice ***

Jutro pierwszy koncert w Altanie tego lata!

Przypominamy, że już jutro w lubińskiej Altanie wystąpi wyjątkowa artystka. Pierwszy koncert tego lata należy do Sylwii Pogwizd.

Jej głos porównywany jest z głosem Anny German. Sylwia Pogwizd od małego związana jest z muzyką, choć zawodowo jest… stroicielem pianin. To niewidoma piosenkarka, która swoje pierwsze kroki na scenie stawiała już jako nastolatka. Występowała przed liczną publicznością od najmłodszych lat. Jak sama mówi – widzi muzykę, ona daj jej siłę do życia i pokonywania trudności.

Sylwia Pogwizd uwielbia śpiewać dla ludzi, a muzyka to jej indywidualny sposób wyrażania siebie i komunikowania się ze słuchaczami. Śpiewa dla wszystkich. Koncertuje w ośrodkach kultury ale śpiewa także na deptakach czy nadmorskich promenadach przyciągając swoim głosem tłumy przechodniów.

Na pierwszy w tym roku koncert w Altanie zapraszamy 3 lipca 2022 (niedziela), godz. 18:00 (Altana w Parku im. J. Piłsudskiego, za CK Muza), wstęp wolny.

 

Wybrane dla Ciebie

Krawczyk Show wystąpi w lubińskiej Altanie. Zapraszamy na koncert

W niedziele, 1 sierpnia zapraszamy mieszkańców Lubina na kolejny Koncert w Altanie. Tym razem przed publicznością wystąpi Grupa Krawczyk Show.

Recital gitarowy Cezarego Strokosza w kwietniu w Lubinie

Jeśli pandemia nie pokrzyżuje planów już 10 kwietnia, w Lubinie, odbędzie się recital gitarowy Cezarego Strokosza.

Centrum Kultury Muza odwołuje kolejne imprezy

Z powodu obostrzeń epidemiologicznych wprowadzonych na terenie całego kraju Centrum Kultury w Lubinie zmuszone zostało do odwołania kolejnych imprez zaplanowanych na najbliższe dni. Mieszkańcy, którzy wcześniej kupili bilety na poszczególne imprezy i spektakle mogą zwrócić bilety. Odwołane imprezy: 20.10 – koncert „Na start!” Akademii Śpiewu 24.10 – Kości zostały rzucone, czyli dzień z planszówkami 25.10 […]

Na sygnale

Kradł, bo potrzebował pieniędzy na życie

Policjanci ze Ścinawy ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży dwóch górskich rowerów i papierosów z jednego z miejscowych marketów. Za kraty trafił 26-letni mieszkaniec gminy Ścinawa. Przyznał się do winy i wkrótce stanie przed sądem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Rozmaitości

Zaproszenie na wyjątkowe wydarzenie w polkowickim amfiteatrze

Jeśli nie macie jeszcze zaplanowanego popołudnia, to warto wybrać się do polkowickiego amfiteatru. Dzisiaj bowiem na scenie wystąpi Ludowy Zespół Tańca „Barwinok” z Winnicy na Ukrainie. Młodzi artyści koncertują po krajach Europy Zachodniej, by wspomóc walczących na froncie żołnierzy ukraińskich. Przy okazji apelują o pokój na świecie.