×
*** Polkowiccy policjanci poszukują sprawców wysadzenia bankomatu przy ulicy 11 Lutego. Wybuch spowodował duże straty ***

Kto wybuduje pumptrack przy ulicy Bydgoskiej w Legnicy?

Do 29 listopada Urząd Miejski w Legnicy czeka na oferty do przetargu na budowę pumptracku przy ul. Bydgoskiej. Zadanie ma zostać zrealizowane w ramach tegorocznej edycji Legnickiego Budżetu Obywatelskiego.

 

Zakres inwestycji przewiduje przebudowę istniejącego boiska, wyłożenie nawierzchni betonowej, wykonanie urządzeń do jazdy na rolkach, deskorolce, hulajnodze i bmx (rampa rozpędowa, bank ramp, rampy – quarter pipe, centralną z grindboxem + poręcz oraz funbox, poręcz prostą, ławkę do ewolucji i grindbox). Wokół punptracku zamontowane maja zostać również ławki i kosze na śmieci.

Warto przypomnieć, że przy ul. Bydgoskiej w ramach LBO powstało już boisko i stół do gry w ping ponga.

 

Wybrane dla Ciebie

Jest nowy trener Górnika Polkowice. Entuzjasta włoskiej piłki

Były trener Stali Stalowa Wola i Hutnika Kraków, sympatyk włoskiego futbolu, zagorzały fan Juventusu Turyn został nowym szkoleniowcem pierwszoligowego Górnika Polkowice. Szymon Szydełko, bo o nim mowa, podejmie się trudnej misji utrzymania zielono-czarnych w 1. lidze.

Trzy promile za kółkiem. Obywatel Ukrainy usłyszał już wyrok

Prawie trzy promile miał 43-letni obywatel Ukrainy, który jechał swoim samochodem. Obcokrajowiec został osądzony w trybie przyspieszonym. Za jazdę na „podwójnym gazie” spotkała go dość dotkliwa kara. 

Kolejna inwestycja powiatu legnickiego. Nowy przystanek i zatoka

W Bieniowicach,w  gminie Kunice, powstanie nowa zatoka autobusowa i przystanek. Umowę z wykonawcą podpisały już władze powiatu legnickiego. Zadanie zostanie wykonane w ekspresowym tempie ośmiu tygodni. Koszt wyniesie ponad 280 tys. zł.

Urząd Gminy w Żukowicach szuka ludzi do pracy

Wójt Gminy Żukowice ogłasza nabór na wolne stanowisko urzędnicze w Urzędzie Gminy Żukowice. Poniżej publikujemy pełną treść ogłoszenia.

Laboratoria Przyszłości w Gminie Gaworzyce

Szkoła podstawowa w Gaworzycach otrzyma wsparcie finansowe na zakup sprzętu, z którego uczniowie będą mogli korzystać w najbliższych miesiącach. Wsparcie pochodzi z projektu Laboratoria Przyszłości.

Trudne warunki na drogach. Kierowcy uważajcie, jest bardzo ślisko

W wielu miejscach naszego regionu, od samego rana trwają trudne warunki na drogach. Opady drobnego śniegu i lekki mróz sprawiły, że na jezdniach jest bardzo ślisko. Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności.

Rozmaitości

Inauguracja Polkowickiej Karty Seniora. Zniżki na wiele usług i zakupy

Gmina Polkowice jako pierwsza na terenie zagłębia miedziowego dołączyła do ogólnopolskiego programu: „Gmina Przyjazna Seniorom”. Dzięki temu, mieszkańcy gminy, którzy weszli w wiek emerytalny, mogą skorzystać ze zniżek w punktach handlowych na terenie całego kraju, które honorują Kartę Seniora.