×
*** Ponad 20 jednostek PSP i OSP z powiatów polkowickiego i głogowskiego walczyło z pożarem kamienicy w centrum Przemkowa ***

Mają datację na zakup nowych książek do biblioteki

Mieszkańcy Gminy Lubin, którzy korzystają z księgozbioru gromadzonego w Bibliotece Publicznej w Raszówce mogą liczyć na to, że niebawem na półkach pojawią się zupełnie nowe pozycje. bibliotek otrzymała bowiem dotację na zakup książek.

 

7,5 tysiąca złotych – dokładnie tyle mogą kosztować zakupy do gminnej biblioteki. Dotacja została przyznana placówce w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021-20252.0.” Za te pieniądze do głównej biblioteki i jej filii zakupionych zostanie w sumie 336 nowych książek.

Głównym celem programu wsparcia dla czytelnictwa jest wzrost atrakcyjności bibliotek, szczególnie na terenach gminnych, a także zachęcenie mieszkańców do czytania książek poprzez oferowanie atrakcyjnych i ciekawych pozycji.

Przedstawiciele Urzędu Gminy Lubin nie ukrywają, że kwota, o której piszemy, jeszcze może ulec zwiększeniu, ze względu na to, że ruszył drugi nabór wniosków w programie.

 

Wybrane dla Ciebie

Trwają prace przy przebudowie drogi w Kromolinie

Trwa przebudowa drogi w Kromolinie. Robotnicy zakończyli już prace przy remoncie infrastruktury wodociągowej i kanalizacji deszczowej. Część nawierzchni drogi również została wykonana.

Mikołajkowa akcja charytatywna dla polkowickiej rodziny

Jak co roku, radny Robert Drobina zorganizował charytatywną akcję mającą wesprzeć jedną z polkowickich rodzin. Uroczystość wręczenia paczek, chociaż skromna, wzbudziła łzy wzruszenia wśród obdarowanych.

Będzie asfalt w Zaborowie w Gminie Ścinawa

Burmistrz Ścinawy podpisał umowę na remont dróg gminnych w miejscowości Zaborów. Prace ruszą lada moment, a mieszkańcy w końcu doczekają się dróg asfaltowych.

Uroczysta akademia barbórkowa w Centrali KGHM

W regionie zagłębia miedziowego trwają uroczyste akademie z okazji górniczego święta. Dzisiaj świętowali pracownicy Centrali KGHM. Podczas uroczystego spotkania w sali im. Jana Wyżykowskiego wyróżnionych zostało stu pracowników miedziowej spółki.

Kolejny raz okradli strażaków z Kotli. Zniknęły akumulatory i paliwo

Każdego dnia są gotowi by nieść pomoc potrzebującym. A teraz to właśnie oni potrzebują wsparcia. Mowa o strażakach z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kotli, którzy po raz drugi padli ofiarą złodziei.

Elfy świętego Mikołaja zaprosiły wszystkie dzieci do zabawy

Każdy miał piękny strój i każdy czekał na zabawę ze świętym Mikołajem i jego szalonymi Elfami. Było dużo śmiechu, dużo tańców i niezapomniane wrażenia!

Sport

Skrzyżują rękawice w memoriale Wiesława Niemkiewicza

Już jutro, w sobotę, 10 grudnia, w sali sportowej Zespołu Szkół nr 2 przy Szpakowej w Lubinie odbędzie się memoriał pamięci Wiesława Niemkiewicza. Ten wyjątkowy turniej pięściarski organizowany jest przez Stowarzyszenie Boks Lubin. Patronat objął starosta lubiński, Paweł Kleszcz.