×
*** Ogniska COVID-19 w lubińskim szpitalu. Pacjenci czekali godzinami na przyjęcia na SOR *** Od czwartku uczniowie klas V podstawówki i starsi będą uczyć się zdalnie ***

Mieszkańcy Gminy Przemków! Termin mija 30 listopada!

Przedstawiciele Gminy Przemków  o obowiązku złożenia ankiety dotyczącej wykazania źródeł ciepła w budynkach i lokalach mieszkalnych.

Obowiązek wykonania inwentaryzacji nałożył na gminy Samorząd Województwa Dolnośląskiego (Program Ochrony Powietrza przyjęty uchwałą nr XXI/505/20 z dnia 16 lipca 2020 r. Sejmiku Województwa Dolnośląskiego).

Badanie ankietowe pozwoli zaplanować działania na najbliższe lata na rzecz ochrony i poprawy jakości powietrza oraz przyczyni się do poszerzenia aktualnego stanu wiedzy na temat rozmieszczenia źródeł niskiej emisji na terenie gminy, a także do pozyskania niezbędnych danych w celu ubiegania się o środki finansowe na likwidację źródeł niskiej emisji tzw. „kopciuchów”.

Badania ankietowe nie są działaniem kontrolującym stan systemów grzewczych oraz jakości stosowanych paliw w gospodarstwach domowych, mają charakter wyłącznie informacyjny.

Termin i sposób złożenia ankiety
Termin złożenia obowiązkowej ankiety został przedłużony do 30 listopada 2021 r.
Wypełnioną ankietę można złożyć w następujący sposób:
– osobiście w Punkcie Informacyjnym Urzędu Miejskiego w Przemkowie, parter budynku,
– pocztą na adres Urząd Miejski w Przemkowie, Plac Wolności 25, 59-170 Przemków,
– za pośrednictwem internetu – skan wypełnionej ankiety należy przesłać na adres e-mail: [email protected].

Ankieta Inwentaryzacja Źródeł Ciepła

 

Złożenie niniejszej ankiety nie zwalnia mieszkańców z obowiązku złożenia deklaracji dotyczącej źródeł ciepła i źródeł spalania paliw do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB).

Źródło: przemkow.pl
 

Wybrane dla Ciebie

Czołowe zderzenie na krajowej „12” pod Przemkowem. Jedna osoba ranna

Do poważnego wypadku doszło na krajowej „12” pod Przemkowem. Na prostym odcinku drogi czołowo zderzyły się dwa samochody osobowe. Oba pojazdy zostały poważnie uszkodzone. Ranna została jedna osoba, która z urazem nogi trafiła do szpitala. Na czas prowadzenia czynności przez policjantów, droga na tym odcinku była całkowicie zablokowana.

Mieszkańcy Osiedla Głogowskiego skorzystają na Polskim Ładzie

Ponad 10 milionów złotych z Polskiego Ładu trafi do gminy Przemków. Środki w całości zostaną przeznaczone na modernizację infrastruktury drogowej, oświetleniowej i wodociągowej na Osiedlu Głogowskim oraz rewitalizację centrum Przemkowa.

Miliony na inwestycje na terenie Gminy Przemków

Ponad 8 milionów złotych otrzymała Gmina Przemków z funduszy rządowych. Za te pieniądze przeprowadzono wiele inwestycji, niektóre z nich nadal trwają.

Dotacja KGHM na remont boisk sportowych i stację obsługi rowerów

Remont boisk sportowych i zorganizowanie zajęć rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży z terenu gminy. Na ten cel władze Przemkowa chcą wydać dotację w wysokości 200 tys. zł przekazaną przez spółkę KGHM Polska Miedź. – To pierwsze takie wsparcie Polskiej Miedzi dla naszej gminy, za co jesteśmy ogromnie wdzięczni – cieszy się burmistrz Jerzy Szczupak.

Najlepsze miody i wzorowe pasieki – drugi dzień przemkowskiego święta

W Przemkowie powoli dobiega końca XXI Dolnośląskie Święto Miodu i Wina. Kulminacyjnym momentem drugiego dnia święta było przyznanie odznaczeń Polskiego Związku Pszczelarstwa oraz rozstrzygnięcie konkursu na wzorową pasiekę i wzorowe gospodarstwa pasieczne oraz na najsmaczniejsze miody odmianowe.

Przemków zaprasza. Raj dla wielbicieli miodu i wina. Musicie tam być!

Przez cały weekend nad Przemkowem unosić się będzie zapach tradycyjnych miodów z rodzinnych pasiek pszczelich i oryginalnego wina domowego wyrobu. W sobotę rozpoczęło się XXI Dolnośląskie Święto Miodu i Wina. Dla pszczelarzy to jedna z najważniejszych imprez tego typu w Polsce. 

Sport

Poważne osłabienie Zagłębia. Kingi nie zobaczymy już w tym sezonie

Fatalne wieści nadeszły z obozu szczypiornistek Zagłębia Lubin. Kontuzja Kingi Jakubowskiej okazała się niestety bardzo poważna. Najskuteczniejsza zawodniczka w szeregach Miedziowych zerwała więzadła w kolanie i kibice już jej nie zobaczą w tym sezonie na parkietach PGNiG Superligi Kobiet. 

Na sygnale

Leżał w bezruchu na chodniku. Pomoc nadeszła w ostatniej chwili

W późny niedzielny wieczór wracali do domu. Gdy szli rzadko uczęszczaną alejką, zauważyli leżącego na ziemi mężczyznę. Podbiegli, by mu pomóc. Był już mocno wyziębiony. Do chwili przyjazdu zespołu karetki pogotowia, kontrolowali jego czynności życiowe. Gdyby pomoc nie nadeszła w porę, sytuacja ta mogłaby zakończyć się dla 53-latka tragicznie. 

Rozmaitości

Radość i uśmiech dzieci był najcenniejszą nagrodą

Kilkaset paczek ze słodyczami, artykułami spożywczymi, środkami czystości i przyborami szkolnymi trafiło do kilku placówek opiekuńczo-socjalnych w całym regionie zagłębia miedziowego. To efekt dorocznej akcji „Miedziany Mikołaj” organizowanej przez kibiców piłkarskiego Zagłębia Lubin.