×
*** Szczypiornistki Zagłębia Lubin obroniły tytuł mistrzyń Polski! *** Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin wygrali z Rakowem i utrzymali się w ekstraklasie ***

Milord de Paris – Teatr Scena Kamienica zaprasza do Muzy

W najbliższą sobotę, 22 sierpnia, zapraszamy wielbicieli teatru do Centrum Kultury Muza w Lubinie.Teatr Scena Kamienica zaprasza na spektakl Milord de Paris.

Jak czytamy o spektaklu: „Do hotelu przyjeżdża z Francji tajemniczy mężczyzna, który melduje się w pokoju 404. Każe recepcjonistce kierować do siebie wszystkie kobiety z zasobnym portfelem. Okazuje się, że ów Milord oferuje usługi towarzyskie… Wkrótce spotyka swojego przyjaciela Tadeusza z czasów młodości. Panowie postanawiają się odprężyć jak za dawnych czasów – wśród „snobistycznej śmietanki” w miejscowym ośrodku kultury”.

A potem jest jeszcze ciekawiej bowiem panowie wybierają się na show rewiowe gdzie na scenie piękne tancerki tańczą kankana, a po nich wystąpić ma wielka gwiazda francuskiej piosenki – Roksana. Na spektaklu pojawiają się również inne klientki słynnego żigolaka.

Nie brakuje tu spisków i kobiecych knowań, a przez to dochodzi do licznych mezaliansów i niedomówień. Prawda o życiu Milorda z każdą minutą wychodzi na jaw w towarzystwie goniących a sobą afer…

Czy Brajan z Paryża wreszcie się ustatkuje i ktoś porwie jego serce? Tego możecie dowiedzieć się oglądając spektalk.

Realizatorzy:
Scenariusz, reżyseria, scenografia: DAMIAN DOMALEWSKI
Choreografia, ruch sceniczny: EWA CHROBAK
Muzyka: ROMAN SONNENBERG
Wykonawczyni partii fortepianowej: IVAN ZHUKOV
Reżyseria świateł: MACIEJ MICHAŁKOWSKI

Obsada:
BRAJAN – Damian Domalewski
TADEUSZ – Tomasz Maleszewski
EUSTACHA – Magda Kuśnierz / Jolanta Zakrzewska
DŻESIKA – Karolina Szymańska / Alicja Konarska
ROKSANA – Liza Wesołowska / Jolanta Zakrzewska
RECEPCJONISTKA – Pamela Owczarek / Alicja Konarska
KELNERKA – Masha Sheveleva
oraz Tancerki REWIA NICE Ewy Chrobak

Czas trwania spektaklu: 140 minut (jedna przerwa: 20 minut)
Zapraszamy 22 stycznia 2022 r. (sobota), godz. 18:00
sala widowiskowa CK Muza w Lubinie,
bilety: 60 zł (50 zł grupowe – pow. 10 osób).

 
Milord-de-Paris-plakat

Wybrane dla Ciebie

Centralna akademia hutnicza – życzenia, podziękowania, wyróżnienia

W Centrum Kultury Muza w Lubinie odbyła się dziś centralna akademia z okazji Dnia Hutnika. Podczas uroczystości kilkadziesiąt osób zostało odznaczonych państwowymi odznaczeniami i zakładowymi wyróżnieniami.

Czy leci z nami pilot? Boeing Boeing w Muzie

Dużo śmiechu, żartów i żadnych turbulencji choć to „Boeing, Boeing” – czyli jedna z najczęściej wystawianych komedii na teatralnych deskach. Teraz zapraszamy was do Centrum Kultury Muza w Lubinie.

Gratka dla miłośników gitary klasycznej

Po latach przerwy do Lubina powraca Międzynarodowy Festiwal Muzyki Gitarowej. Dzisiaj rozpoczynają się pierwsze przesłuchania konkursowe, jutro zaplanowano uroczysty koncert finałowy połączony z ogłoszeniem listy laureatów.

W sztabach WOŚP trwa liczenie pieniędzy. Padną kolejne rekordy?

Jubileuszowy, 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy powoli przechodzi do historii. Kulminacją dnia było tradycyjnie Światełko do Nieba, a teraz rozpoczęło się wielkie liczenie pieniędzy uzyskanych z puszek i licytacji.

Centralna akademia barbórkowa KGHM. Niech żyje nam górniczy stan!

KGHM świętuje centralne obchody tegorocznej Barbórki. Uroczysta akademia górnicza odbyła się dzisiaj w Centrum Kultury Muza. Wyróżnieni pracownicy miedziowej spółki otrzymali prestiżowe odznaczenia, górnicze kordziki i honorowe szpady. Niestety z powodu obostrzeń sanitarnych, Polska Miedź zrezygnowała w tym roku z tradycyjnych ceremoniałów i imprez towarzyskich.

Barbórka KGHM z akademią i mszą, ale bez pochodu i skoku przez skórę

Górnicy Polskiej Miedzi świętują. Niestety z powodu szalejącej czwartej epidemii koronawirusa, centralne i oddziałowe uroczystości ku czci świętej Barbary, ograniczono do minimum. W piątek odbędzie się tylko centralna akademia z wręczeniem odznaczeń państwowych. W sobotę natomiast, odprawiona zostanie msza święta i potem delegacje złożą wieńce pod pomnikiem Jana Wyżykowskiego. Spółka KGHM intensywnie przygotowywała się do […]

Sport

Czterech zawodników Zagłębia w kadrze Polski

Czterech zawodników KGHM Zagłębia Lubin dostało powołania do młodzieżowych reprezentacji Polski. Łukasz Poręba, Tomasz Pieńko i Łukasz Łakomy znaleźli się na liście zawodników na najbliższe zgrupowanie reprezentacji Polski U-21.