×
*** Jedna ofiara śmiertelna koronawirusa z powiatu lubińskiego to bilans ostatniej doby w zagłębiu miedziowym *** Protesty w Głogowie. Około 100 osób przeszło ulicami miasta by wyrazić swój sprzeciw działaniom rządu w czasie pandemii ***

Nie w marcu, a w lipcu zapraszamy na Jezioro Łabędzie

Spektakl Jezioro Łabędzie, który miał się odbyć 14 marca odbędzie się dopiero 5 lipca 2021 roku. Bilety nadal zachowują ważność.

 

Rosyjski Klasyczny Balet to odnoszący sukcesy moskiewski zespół teatralny tańca klasycznego, w skład którego wchodzą najlepsi przedstawiciele rosyjskich szkół baletowych, zasłużeni mistrzowie tańca. Kierownik baletu to zasłużony mistrz, choreograf i solista Hasan Usmanow, który swój warsztat zawdzięcza rosyjskim i zagranicznym wybitnym teatrom, w których występował. Primabalerina, Zasłużona Artystka Rosji – Natalya Kungurceva.

W składzie kolektywu wśród uznanych tancerzy baletowych są laureaci konkursów międzynarodowych – Dmitry Smirnov, Alexander Butrimovich. Do zespołu baletowego należą także młodzi tancerzy – absolwenci Moskiewskiej Akademii Choreografii, Akademii Baletu Rosyjskiego im. Agrippiny Waganowej (Petersburg) oraz innych znanych szkół baletowych w Rosji.

Rosyjski Klasyczny Balet jest jednym z najczęściej występujących zespołów baletowych, który ma w ciągu roku ponad 300 wystąpień. Jest entuzjastycznie przyjmowany zarówno w Rosji, jak i w Meksyku, Japonii, USA, Chinach, Hiszpanii, Włoszech, Niemczech, Finlandii i innych krajach świata.

Jezioro Łabędzie w ich wykonaniu to wspaniałe widowisko (w 2 aktach i 4 scenach, trwające 2 h 30 min. z przerwą), w którym bajecznie piękne kostiumy i zjawiskowa scenografia są połączone z niezrównaną muzyką Czajkowskiego i genialnym tańcem 40 tancerzy baletowych!

 

Wybrane dla Ciebie

Ostatni dzień szaleństwa na łyżwach w Lubinie

To już naprawdę ostatni moment, by jeszcze skorzystać z uroków łyżwiarstwa. Środa jest ostatnim dniem funkcjonowania lubińskiego lodowiska. Można skorzystać z popołudniowych tercji, ale już tylko na torze do szybkiej jazdy.

Tor do szybkiej jazdy w Lubinie czynny od niedzieli

Regionalne Centrum Sportowe w najbliższą niedzielę otwiera tor do jazdy szybkiej na łyżwach.Wskoczyć na lód możecie już o godzinie 12. Tradycyjnie – pierwszego dnia wstęp jest darmowy.

Strzelali w lubińskim RCS dla niepodległej

Po 10 strzałów oddał każdy z uczestników akcji „Wystrzałowy 11 Listopada”. W środowe popołudnie 25 dzieci i nastolatków oddało łącznie 250 strzałów na Strzelnicy RCS z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Camp z Moniką Pyrek w innym terminie

Kolejna impreza, która przegrała z pandemią. Jak informuję Regionalne Centrum Sportowe w Lubinie w związku ze znalezieniem się powiatu lubińskiego w czerwonej strefie oraz z troski o zdrowie mieszkańców Camp zaplanowany na 20 października 2020r.  zostaje przełożony na inny termin. Jaki? Tego dokładnie nie ustalono.

10 Tenorów wystąpi w Lubinie

14 listopada 2020r. o godz. 19:00 zapraszamy do Hali Widowiskowo – Sportowej na koncert 10 TENORÓW, którzy przynoszą miłość do Polski w 2020r.  Trasa koncertowa 10 utalentowanych wokalistów gwarantuje pasję i uśmiech na twarzy. Najbardziej ekscytująca grupa wokalna 10 TENORÓW zaśpiewa dosłownie wszystko – od najlepszych piosenek romantyczny pop, ballad rockowych po utwory ludowe aż do arii operowej. Nic […]

Jezioro Łabędzie w październiku

Ze względu na pandemię koronawirusa wszystkie imprezy zaplanowane na wiosnę i początek tegorocznego lata zostały odwołane. Mieszkańcy, którzy zakupili wcześniej bilety na Jezioro Łabędzie w wykonaniu Rosyjskiego Klasycznego Baletu z Moskwy mogą jeszcze zobaczyć to piękne widowisko. Artyści odwiedzą Lubin 13 października. Wasze bilety zachowują ważność!   Rosyjski Klasyczny Balet to odnoszący sukcesy moskiewski zespół […]

Sport

Chrobry odzyskał punkty utracone w Gdańsku

Drużynie Chrobrego udało się zrealizować swój cel i odzyskać 3 punkty stracone w Gdańsku. Nie było to łatwe, bo gdańszczanie mocno walczyli do samego końca, ale tym razem to Chrobry rozdawał karty i okazał się mocniejszy. Głogowianie prowadzili już od pierwszych minut. Grali dobrze w obronie i bardzo skutecznie w ataku, dlatego mimo kilku własnych […]

Rozmaitości

Próbują wyłudzić wasze dane. Uważajcie

3 kwietnia 2021 roku pojawiła się informacja o opublikowaniu w sieci danych użytkowników (w tym z Polski) portalu społecznościowego Facebook. W ostatnim okresie czasu odnotowano pierwsze próby logowań do innych serwisów internetowych poprzez wykorzystanie opcji „Zaloguj się przez konto Facebook”.