×
*** Jedna ofiara śmiertelna koronawirusa z powiatu lubińskiego to bilans ostatniej doby w zagłębiu miedziowym *** Protesty w Głogowie. Około 100 osób przeszło ulicami miasta by wyrazić swój sprzeciw działaniom rządu w czasie pandemii ***

Odwiedź Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Legnicy w sieci

Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Legnicy prezentuje swoją ofertę na rok szkolny 2021/2021 na XII Legnickich Prezentacjach Edukacyjnych w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy w formule on-line.

Oferta szkoły dostępna jest na stronie http://lpe.pwsz.legnica.edu.pl/artykul-35-lpe-2

Akademickie Liceum Ogólnokształcące to szkoła, która swoją siedzibę ma w nowoczesnym kampusie uczelni wyższej, z którą ściśle współpracuje czyli PWSZ im. Witelona w Legnicy. Dlatego też ALO daje swoim uczniom możliwość realizowania części zajęć wspólnie ze studentami – mogą oni uczestniczyć w wykładach i ćwiczeniach oraz uroczystościach akademickich. Ścisła współpraca z uczelnią daje uczniom możliwość korzystania z zasobów biblioteki, wszystkich czytelni naukowych, nowoczesnych laboratoriów: chemicznego, fizycznego oraz multimedialnych pracowni językowych.

ALO stanowi odpowiedź na poszukiwania przez rodziców i uczniów szkoły, która pomogłaby młodzieży odnaleźć pozytywną motywację do nauki; szkoły, która dba o wszechstronny i harmonijny rozwój osobowości ucznia przy zachowaniu czytelnego systemu wymagań i konsekwentnego egzekwowania obowiązków. W ALO uczniowie mają możliwość realizacji przedmiotów na rozszerzonym poziomie, pod opieką doświadczonych nauczycieli. Aby wspierać uczniów ALO zapewnia każdemu uczniowi komplet podręczników i ćwiczeń oraz bezpłatnie korzystanie z siłowni, sali fitness.

ALO w Legnicy to szkoła, w której wysoki poziom nauczania idzie w parze z wyjątkową, rodzinną atmosferą. Proces nauczania i wychowania nastawiony jest na indywidualizację w podejściu do uczniów. Naszym najlepszym uczniom i sportowcom oferujemy atrakcyjny system stypendialny.

Zapraszamy do nas chętnych absolwentów szkół podstawowych do klasy czteroletniego liceum ogólnokształcącego o profilach:

  • humanistyczno-lingwistycznym
  • matematycznym
  • biologiczno-chemicznym
  • artystycznym
  • akademickim

Wybrany profil realizujemy w małych grupach.

ALO to przede wszystkim szkoła odkrywców i eksploratorów. Wsparciem edukacji i pasji poznawczej uczniów są liczne wycieczki, wyprawy i podróże edukacyjne – te krajowe i zagraniczne. Poznajemy świat i jego składowe – kulturę, przyrodę i geografię podróżując do Włoch, Francji, Niemiec, Hiszpanii i Grecji. Poznajemy polską przeszłość kresową na Ukrainie, źródła naszej kultury „u Kochanowskiego” w Czarnolesie, „u Reja” w Nagłowicach i w Ciekotach „u Żeromskiego”, za Kopernikiem wkraczamy w świat astronomii w Toruniu. Tożsamość kulturową budujemy eksplorując Dolny Śląsk – poznajemy Wrocław – jego zabytki, muzea i instytucje kultury (teatry). Prowadzimy zajęcia z ogrodzie zoologicznym, botanicznym i japońskim. Swoją wiedze o człowieku i jego środowisku pogłębiamy w Muzeum antropologicznym, przyrodniczym i w Hydropolis. Skomplikowane dzieje tej części Europy poznajemy podróżując do pereł baroku (Jawor, Świdnica, Legnickie Pole, Krzeszów). To dla nas istotny element edukacji realizowanej poza murami szkoły i wspierania zainteresowań młodych ludzi. Te „edukacyjne wyprawy” stanowią doskonałe uzupełnienie edukacji szkolnej, zapewniając jednocześnie wyjątkowe, jedyne w swoim rodzaju, niezapomniane chwile „bycia razem”.

 

Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Legnicy

Sejmowa 5C, 59-220 Legnica
sekretariat – pok. 132
tel.: 76 723 29 12,76 723 29 13
e-mail: [email protected]
www.alo.legnica.edu.pl
https://www.facebook.com/alolegnica/

 
0L0A4769
1 a
012A4137

Wybrane dla Ciebie

Chrobry odzyskał punkty utracone w Gdańsku

Drużynie Chrobrego udało się zrealizować swój cel i odzyskać 3 punkty stracone w Gdańsku. Nie było to łatwe, bo gdańszczanie mocno walczyli do samego końca, ale tym razem to Chrobry rozdawał karty i okazał się mocniejszy. Głogowianie prowadzili już od pierwszych minut. Grali dobrze w obronie i bardzo skutecznie w ataku, dlatego mimo kilku własnych […]

Damian Oko dał zwycięstwo miedziowym w doliczonym czasie

Ostatnie minuty zadecydowały o zwycięstwie miedziowych w dzisiejszym spotkaniu z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Zwycięskiego gola strzelił Damian Oko w doliczonym czasie gry.

Motor uderzył w jadące z przodu auto. Dwie osoby w szpitalu

Do groźnego wypadku doszło przed godziną 16 na drodze z Lubina do Ścinawy na wysokości miejscowości Siedlce. Dwie osoby trafiły do szpitala. Na miejscu nadal pracują policjanci.

Polaku dawaj z nami – protest w Głogowie (ZDJĘCIA)

Około 100 osób przeszło dzisiaj ulicami Głogowa w proteście przeciwko nałożonym przez rządzących ograniczeniom w życiu społecznym. W trakcie marszu doszło do przepychanek z policją. Mundurowi użyli gazu łzawiącego. Grupa protestujących została wylegitymowana i wypuszczona.

Jedna ofiara śmiertelna koronawirusa z powiatu lubińskiego

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 21 703 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w całym kraju. W ciągu minionej doby wyzdrowiały 28 642 osoby. Zauważalny jest również spadek liczby zgonów – w ciągu ostatnich 24 godzin zmarło 245 osób, z czego COVID-19 był bezpośrednią przyczyną śmierci 74 z nich.

Nie powiedziały ostatniego słowa? CCC przegrało z Arką

To był dobry, wyrównany mecz. Niestety zabrakło szczęścia i punktów by wygrać. Ale dzisiaj kolejne spotkanie w ramach finałów Energa Basket Ligi Kobiet.

Sport

Chrobry odzyskał punkty utracone w Gdańsku

Drużynie Chrobrego udało się zrealizować swój cel i odzyskać 3 punkty stracone w Gdańsku. Nie było to łatwe, bo gdańszczanie mocno walczyli do samego końca, ale tym razem to Chrobry rozdawał karty i okazał się mocniejszy. Głogowianie prowadzili już od pierwszych minut. Grali dobrze w obronie i bardzo skutecznie w ataku, dlatego mimo kilku własnych […]

Rozmaitości

Próbują wyłudzić wasze dane. Uważajcie

3 kwietnia 2021 roku pojawiła się informacja o opublikowaniu w sieci danych użytkowników (w tym z Polski) portalu społecznościowego Facebook. W ostatnim okresie czasu odnotowano pierwsze próby logowań do innych serwisów internetowych poprzez wykorzystanie opcji „Zaloguj się przez konto Facebook”.