×
*** Polkowiccy policjanci poszukują sprawców wysadzenia bankomatu przy ulicy 11 Lutego. Wybuch spowodował duże straty ***

Pomóż potrzebującym z terenu Gminy Grębocice

25 października ruszy zbiórka darów dla potrzebujących mieszkańców Gminy Grębocice. Stworzone tak paczki trafią do nich w grudniu, przed świętami.

„Pomagamy, magnesy zbieramy” – to hasło promujące akcję charytatywną organizowaną przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Grębocicach. Od 25 października GOPS będzie zbierał artykuły, które później rafia do osób w ciężkiej sytuacji.

W akcji udział może wziąć każdy – zarówno osoby prywatne, jak i firmy, które chcą pomóc potrzebującym.

Potrzebne są artykuły spożywcze szczególnie te z długim okresem przydatności do spożycia, środki czystości, zabawki dla dzieci, kolorowanki i słodycze. Zbiórka darów potrwa do 15 grudnia. Wszystkie rzeczy należy przynieść do siedziby GOPS przy ul. Zielonej 3 w Grębocicach lub do Klubu Senior+ w Rzeczycy (WOK Rzeczyca).

Dla tych, którzy zdecydują się wesprzeć akcję gmina przygotowała drobne upominki – magnesy z logo Gminy Grębocice.

Koordynatorem projektu są pracownicy socjalni dostępni pod numerem telefonu 76 831 50 98.

 

Rozmaitości

Inauguracja Polkowickiej Karty Seniora. Zniżki na wiele usług i zakupy

Gmina Polkowice jako pierwsza na terenie zagłębia miedziowego dołączyła do ogólnopolskiego programu: „Gmina Przyjazna Seniorom”. Dzięki temu, mieszkańcy gminy, którzy weszli w wiek emerytalny, mogą skorzystać ze zniżek w punktach handlowych na terenie całego kraju, które honorują Kartę Seniora.