×
*** Ponad 20 jednostek PSP i OSP z powiatów polkowickiego i głogowskiego walczyło z pożarem kamienicy w centrum Przemkowa ***

Pozbyli się elektrośmieci ze swoich domów

Firma AG EKO po raz kolejny przeprowadziła zbiórkę zużytego sprzętu. Mieszkańcy Gminy Ścinawa mieli okazje pozbyć się elektrośmieci ze swoich domów.

Zbiórkę elektroodpadów przeprowadzono na terenie całej gminy. Zużyty sprzęt przyjmowano na posesjach sołtysów oraz na bazie ZGK przy ulicy Jana Pawła II w Ścinawie. Jak informuje ścinawski urząd – zebrano ponad 3 tony elektrośmieci: małego i dużego AGD, telewizorów oraz innego sprzętu zasilanego prądem.

Podobne akcje są organizowane w minie co kilak miesięcy. Najważniejsze jest to by mieszkańcy nie wyrzucali zużytych sprzętów gdzie popadnie. Sprzęt odbierany jest zupełnie za darmo i poddawany recyklingowi.

Na terenie Gminy Ścinawa taką akcję zorganizowano już w czerwcu. Z kolei Ośrodek Działań Edukacyjnych i Twórczych Schronisko Młodzieżowe „Pałacyk”, Regionalny Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Dziewinie oraz Stowarzyszenie Aktywnie dla Gminy Ścinawa wspólnie zorganizowały akcję: Ścinawskie Sprzątanie Świata 2022, w którą zaangażowała się cała lokalna społeczność.

 

Wybrane dla Ciebie

Będzie asfalt w Zaborowie w Gminie Ścinawa

Burmistrz Ścinawy podpisał umowę na remont dróg gminnych w miejscowości Zaborów. Prace ruszą lada moment, a mieszkańcy w końcu doczekają się dróg asfaltowych.

Uroczysta akademia barbórkowa w Centrali KGHM

W regionie zagłębia miedziowego trwają uroczyste akademie z okazji górniczego święta. Dzisiaj świętowali pracownicy Centrali KGHM. Podczas uroczystego spotkania w sali im. Jana Wyżykowskiego wyróżnionych zostało stu pracowników miedziowej spółki.

Kolejny raz okradli strażaków z Kotli. Zniknęły akumulatory i paliwo

Każdego dnia są gotowi by nieść pomoc potrzebującym. A teraz to właśnie oni potrzebują wsparcia. Mowa o strażakach z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kotli, którzy po raz drugi padli ofiarą złodziei.

Elfy świętego Mikołaja zaprosiły wszystkie dzieci do zabawy

Każdy miał piękny strój i każdy czekał na zabawę ze świętym Mikołajem i jego szalonymi Elfami. Było dużo śmiechu, dużo tańców i niezapomniane wrażenia!

Poznajecie tego psa? Czeka na swoich właścicieli

Psa, którego widzicie na zdjęciach odłowiono w Niemstowie w Gminie Lubin. Teraz czeka aż odbiorą go właściciele.

Konsultacje społeczne w sprawie kolei aglomeracyjnej

Gaworzyce, Radwanice,Grębocice, Jerzmanowa – to tylko część miejscowości, w których odbędzie się druga tura spotkań konsultacyjnych w temacie kolei aglomeracyjnej w zagłębiu miedziowym. Linia kolejowa ma połączyć Legnicę, Lubin, Polkowice i Głogów.

Sport

Skrzyżują rękawice w memoriale Wiesława Niemkiewicza

Już jutro, w sobotę, 10 grudnia, w sali sportowej Zespołu Szkół nr 2 przy Szpakowej w Lubinie odbędzie się memoriał pamięci Wiesława Niemkiewicza. Ten wyjątkowy turniej pięściarski organizowany jest przez Stowarzyszenie Boks Lubin. Patronat objął starosta lubiński, Paweł Kleszcz.