×
*** Centrum Badań Jakości pochwaliło się nowoczesnym Mobilnym Laboratorium Środowiskowym. Prezentacja odbyła się na dziedzińcu Centrali KGHM *** Tylko w styczniu spółka KGHM Metraco sprzedała 50 tysięcy ton soli drogowej ***

Siedmioro legniczan laureatami kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł

W gronie laureatów ogólnopolskiej kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł znalazło się siedmioro młodych legniczan ze Szkoły Podstawowej nr 6 oraz  Ośrodka Pomocy Terapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży.

Nasi laureaci: Nikola Grabowska, Maja Bartniec, Filip Dzwonkowski, Mateusz Szczepański, Wiktoria Skuza, Klaudia Grzelak, Julia Krajewska.

Legnickie placówki oświatowo-wychowawcze od dwudziestu  uczestniczą w tej ogólnopolskiej kampanii, której propagowaniu służą m.in. konkursy plastyczne i literackie. Organizatorem jest Stowarzyszenie Dziennikarzy i Producentów Radiowych z Poznania.

W 2020 roku działania profilaktyczne były prowadzone pod hasłem: „Dorastamy asertywnie”.  Cel stanowiło wzbudzenie wśród uczniów motywacji do działania i osiągania celów oraz ograniczenie podejmowania przez dzieci i młodzież zachowań ryzykownych.

 

Na sygnale

Podpisywali lewe polisy, wyłudzili prowizje, prali brudne pieniądze

Do sądu wpłynął akt oskarżenia przeciwko członkom zorganizowanej grupy przestępczej, która dokonała oszustwa na szkodę jednego z warszawskich towarzystw ubezpieczeniowych. Na ławie oskarżonych zasiądzie łącznie 17 osób, wśród nich prezes spółki, członek zarządu i prokurent.