×
*** Półtora roku bezwzględnego więzienia dla księdza Grzegorza O. z Lubina za posiadanie treści pedofilskich. Kapłan przyznał się do winy, wyrok nie jest prawomocny ***

Tak smakują Wzgórza – zapraszamy do udziału w konkursach

Stowarzyszenie „Lepsze jutro, twórzmy dziś” zaprasza mieszkańców Gminy Gaworzyce do wspólnej zabawy kulinarnej. 1 grudnia odbędą się dwa konkursy.

W ramach projektu „Tak smakują Wzgórza” współfinansowanego ze środków budżetu Województwa Dolnośląskiego w czwartek odbędą się dwa konkursy.

Mieszkańcy Wzgórz Dalkowskich mogą wziąć udział w konkursie kulinarnym na „Świąteczne słodycze” (wraz z daniem konkursowym należy dostarczyć przepis lub historyjkę związaną z daniem) oraz szkółka fotografii kulinarnej dla początkujących. Zapisy do szkółki – pod nr tel. 782 666 876 (Asia Brodowska)

A oprócz tego – Stowarzyszenie „Lepsze jutro, twórzmy dziś” zaprasza wszystkich miłośników bogatej sztuki kulinarnej. W godzinach od 15:00 do 16:00 do Sali Kominkowej Pałacu w Gaworzycach należy przynieść przepis i wykonane według niego świąteczne słodycze. Jury konkursowe oceniać będzie estetykę, powiązanie ze świętami i historię dana.

 
Tak smakują Wzgórza_2
Tak smakują Wzgórza_kulinarny

Wybrane dla Ciebie

Kierował autem po dragach. Ale to dopiero początek listy zarzutów

Legniccy mundurowi zatrzymali 33-letniego kierowce Audi. Szybko wyszło na jaw, że wsiadł za kółko po zażyciu narkotyków. Jednak to był dopiero początek jego problemów.

Złodziejskie trio wpadło w ręce policjantów

7,5 roku za kratkami może spędzić 28-latek, który został zatrzymany przez legnickich policjantów po kradzieży. Szybko wyszło na jaw, że to nie pierwszy taki wyskok tego mężczyzny. Jego dwóm kolegom za kradzież grozi kara do 5 lat więzienia.

Żywa lekcja historii dla uczniów ósmych klas SP 4 w Polkowicach

Już po raz kolejny Stowarzyszenie Opozycji Antykomunistycznej Zagłębia Miedziowego zorganizowało żywą lekcję historii. Tym razem dawni działacze Solidarności odwiedzili uczniów ósmych klas Szkoły Podstawowej nr 4 w Polkowicach.

Kierowca karetki winny kolizji. Został pouczony

Pouczeniem dla kierowcy karetki pogotowia ratunkowego zakończyła się dzisiejsza kolizja na skrzyżowaniu ulic Leśnej i Legnickiej w Lubinie.

Dachowanie na S3. Kierowca i nastoletni pasażer trafili do szpitala

Do poważnego zdarzenia doszło dzisiaj po południu na drodze ekspresowej S3 z Lubina w kierunku Polkowic. Na wysokości Obory, kierowca audi 80 złapał pobocze i wylądował na dachu. Poszkodowane zostały dwie osoby, które trafiły do lubińskiego szpitala.

Półtora roku bezwzględnego więzienia dla księdza Grzegorza O.

Były dyrektor Salezjańskiej Szkoły Podstawowej w Lubinie, ks. Grzegorz O. został skazany dzisiaj przez lubiński sąd na karę 1,5 roku bezwzględnego pozbawienia wolności za posiadanie treści pedofilskich. Kapłan przyznał się do winy. Wyrok nie jest prawomocny.