×
*** Polkowiccy policjanci poszukują sprawców wysadzenia bankomatu przy ulicy 11 Lutego. Wybuch spowodował duże straty ***

Usunęli szkodliwy azbest w terenu Gminy Żukowice

W ostatnich dniach zakończyły się prace polegające na usunięci azbestu w posesji położonych na terenie Gminy Żukowice.

Choć co roku samorządy apelują do mieszkańców  o udział w akcjach i programach umożliwiających bezpieczne pozbycie się azbestu, nadal na terenach posesji i w budynkach gospodarczych jest go bardzo dużo. Właśnie skończyła się akcja usuwania azbestu z dziewięciu nieruchomości na terenie Gminy Żukowice. Azbest został zebrany, zabezpieczony i unieszkodliwiony na przystosowanym do tego składowisku.

W tym roku usunięto 15,460 Mg wyrobów zawierających azbest. Koszt tego zadania wyniósł ponad 11,5 tys zł. Zadanie wykonała firma Logistyka Odpadów Sp. z o.o., ul. Szklana 20, 43-300 Bielsko – Biała.

 

Wybrane dla Ciebie

Pozbędą się szkodliwego azbestu z terenu gminy Lubin

Mieszkańcy Gminy Lubin, którzy chcieliby pozbyć się szkodliwego azbestu z terenu swoich gospodarstw mogą już składać deklarację w tej sprawie. Po uzyskaniu informacji od mieszkańców, wójt gminy wystąpi do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu z wnioskiem o pozyskanie środków na realizację tego zadania.

W gminie Gaworzyce pomogą w usunięciu szkodliwego azbestu

Ruszył nabór wniosków na usuwanie wyrobów zawierających azbest na terenie gminy Gaworzyce. Wypełnione wnioski można składać w nieprzekraczalnym terminie do 26 lutego.

Rozmaitości

Inauguracja Polkowickiej Karty Seniora. Zniżki na wiele usług i zakupy

Gmina Polkowice jako pierwsza na terenie zagłębia miedziowego dołączyła do ogólnopolskiego programu: „Gmina Przyjazna Seniorom”. Dzięki temu, mieszkańcy gminy, którzy weszli w wiek emerytalny, mogą skorzystać ze zniżek w punktach handlowych na terenie całego kraju, które honorują Kartę Seniora.