×
*** Polkowiccy policjanci poszukują sprawców wysadzenia bankomatu przy ulicy 11 Lutego. Wybuch spowodował duże straty ***

Zapraszamy na koncert Piotra Woźniaka w Głogowie

Stowarzyszenie Przyjaciół Muzeum i Historii Miasta Głogowa oraz Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie zapraszają mieszkańców na kolejny koncert z cyklu „Bardowie Pod Wieżą”. Dzisiaj, o godzinie 19 na głogowskim zamku posłuchać będzie można Piotra Woźniaka.

Koncerty pod Wieżą organizowane są już od roku. To kolejna okazja dla mieszkańców całego regionu na bliskie spotkanie z poezją w wyjątkowym wykonaniu.

Tym razem przed publicznością wystąpi Piotr Woźniak – wirtuoz gitary, kompozytor i aranżer.

Do tej pory koncerty odbywały się na zamkowym dziedzińcu. Jedna ze względu na pogodę organizatorzy zapraszają do sali im. Mieczysława Kaczkowskiego. Liczba miejsc na niej jest ograniczona. By wziąć udział w koncercie trzeba odebrać na portierni MAH darmowe zaproszenie. Będą one rozdawane w dniu koncertu.

 
koncert Wozniaka
piotr-wozniak-gielda-1

Wybrane dla Ciebie

Ciekawe tytuły dzięki wymianie między bibliotekami

Od lat bibliotek muzealna w głogowskim Muzeum Archeologiczno-Historycznym prowadzi wymianę książek i wydawnictw z muzeami, bibliotekami, stowarzyszeniami czy instytutami naukowymi. Dzięki temu księgozbiór wzbogaca się o ciekawe pozycje.

To ostatnia szansa by obejrzeć wystawę archeologiczną

Tylko do niedzieli mieszkańcy regionu mogą odwiedzić Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie i obejrzeć kończącą się właśnie wystawę „Ziemia Głogowska pełna archeologicznych tajemnic.

Muzeum w Głogowie zaprasza na konkurs kaligraficzny

Tegoroczna edycja konkursu jest wyjątkowa. Młodzi głogowianie, którzy kochają piękne i ozdobne pismo mogą wziąć udział w jubileuszowej edycji konkursu kaligraficznego.

Szukasz pomysłu na weekend? Muzeum w Głogowie zaprasza

Zbliżający się weekend zapowiada się naprawdę upalnie. Jeśli nie macie w planach wylegiwania się nad wodą i szukacie pomysłu na ciekawe spędzenie czasu wolnego, to zapraszamy do Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Głogowie.

W sobotę otwarta zostanie wieża głogowskiego zamku

Mieszkańcy Głogowa czekają na to od jesieni 2019 roku. W końcu wieża na głogowskim zamku zostanie otwarta dla zwiedzających.

Rozmaitości

Inauguracja Polkowickiej Karty Seniora. Zniżki na wiele usług i zakupy

Gmina Polkowice jako pierwsza na terenie zagłębia miedziowego dołączyła do ogólnopolskiego programu: „Gmina Przyjazna Seniorom”. Dzięki temu, mieszkańcy gminy, którzy weszli w wiek emerytalny, mogą skorzystać ze zniżek w punktach handlowych na terenie całego kraju, które honorują Kartę Seniora.