×
*** Prokurator został wezwany do Rudnej. Na terenie ogródków działkowym najprawdopodobniej znaleziono ciało kobiety. Czynności policyjne trwają ***

Zbliża się koniec terminu dla rolników poszkodowanych przez COVID-19

Środa w przyszłym tygodniu będzie ostatnim dniem na złożenie w biurach powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wniosku o wsparcie gospodarstw szczególnie dotknięte kryzysem COVID-19.

Termin na dostarczenie dokumentów został przedłużony do 7 października, by jak najwięcej polskich rolników mogło skorzystać z tej formy pomocy finansowanej z budżetu PROW na lata 2014-2020. Tylko do środy rolnicy mogą składać wnioski o wsparcie. Do tej pory wpłynęło ich ponad 182,5 tys.

Pomocą objęci są rolnicy pracujący w następujących sektorach produkcji rolniczej: bydła mięsnego, krów typu mlecznego i kombinowanego, świń, owiec, kóz, drobiu rzeźnego, drobiu nieśnego i upraw roślin ozdobnych w szklarniach ogrzewanych lub tunelach foliowych ogrzewanych.

Wysokość wsparcia jest uzależniona od rodzaju i skali prowadzonej produkcji rolnej. Maksymalna kwota pomocy dla rolnika nie może przekroczyć 7 tys. euro. Więcej informacji: www.arimr.gov.pl, pod numerem bezpłatnej infolinii tel. 800-38-00-84 oraz w punktach informacyjnych w biurach powiatowych i oddziałach regionalnych ARiMR.

 

Wybrane dla Ciebie

Koronawirus. Nie żyją dwie osoby z zagłębia miedziowego

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj o 1 186 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w całym kraju. W ciągu minionej doby wyzdrowiało 73 osoby. 39 zakażonych pacjentów zmarło. Koronawirus był bezpośrednią przyczyną zgonu ośmiu z nich.

Koronawirus. Zmarły trzy zakażone osoby

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 14 480 przypadkach zakażenia koronawirusem w kraju. Minionej doby zmarło 151 osób, a COVID-19 był bezpośrednią przyczyną śmierci 34 z nich. W tym samym czasie 13 623 osoby wyzdrowiały.

Koronawirus. Nie żyje sześć osób z zagłębia miedziowego

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj o 16 724 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w całym kraju.  W ciągu ostatniej doby zmarło 198 osób, przy czym COVID-19 był bezpośrednią przyczyną śmierci 51 z nich. W tym samym czasie 21 368 osób wyzdrowiało.

Nowy punkt szczepień w dawnym sklepie kosmetycznym w Polkowicach

Od kilku dni mieszkańcy gminy Polkowice mogą szczepić się w nowym punkcie. Dawki dostępnych preparatów można przyjąć teraz także w pomieszczeniach po byłym sklepie kosmetycznym przy ulicy Głogowskiej. Nowy punkt działa od poniedziałku do piątku od godz. 15. do 20. 

Cztery nowe przypadki zakażenia w naszym regionie

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj o 652 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. W naszym regionie przybyło czterech pacjentów.

Szybki wzrost liczby osób na kwarantannie w naszym regionie

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj o 537 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w całym kraju. Kilka z nich dotyczy mieszkańców zagłębia miedziowego.

Sport

Przygotuj się solidnie do Biegu Barbórkowego. Dzisiaj kolejny trening

Planujesz start w Biegu Barbórkowym o Lampkę Górniczą? Chcesz przygotować się pod fachowym okiem profesjonalistów? Nic bardziej trudnego. Przyjdź dzisiaj do Parku Leśnego w Lubinie i weź udział w kolejnych zajęciach przygotowujących do udziału w Biegu Barbórkowym.