×
*** Ponad 20 jednostek PSP i OSP z powiatów polkowickiego i głogowskiego walczyło z pożarem kamienicy w centrum Przemkowa ***

Zdrowa Legnica – kurs samoobrony z klubem „Shodan”

W ten weekend rusza druga edycja bezpłatnego kursu samoobrony z Klubem Sztuk Walki „Shodan”. Zajęcia prowadzone są w ramach miejskiego projektu Zdrowa Legnica.

Projekt skierowany jest do najmłodszych mieszkańców Legnicy. Przed nimi cztery jesienne spotkania, w trakcie których poznają podstawy samoobrony. Zajęcia prowadzi Jerzy Łabiński.

Kurs samoobrony dla dzieci to wspólna inicjatywa Urzędu Miasta w Legnicy oraz Klubu Sztuk Walki „Shodan”, w ramach projektu Zdrowa Legnica. Partnerem wydarzenia jest KGHM Polska Miedź. Zajęcia są bezpłatne.

 – Tworząc projekt „Zdrowa Legnica” staramy się stawiać na zajęcia, z których licznie korzystają legniczanie jednocześnie integrując rodziny i przede wszystkim aktywizując do uprawiania sportu. Cieszymy się, że legnickie organizacje mają tak fantastyczne pomysły i to one realizują te zadania w ramach otrzymanej dotacji z KGHM Polska Miedź – mówi Tadeusz Krzakowski, prezydent Legnicy.

 

Program kursu:
Terminy: 19.11/26.11/03.12/17.12,
Godzina: 12.00-13.30,
Miejsce: hala sportowa OSIR na ul. Sejmowej 3a.

19.11.2022 r.
Postawa walki. Nauka podstawowych uderzeń pięścią i nasadą dłoni, kopnięć kolanem. Metody uwalniania się z chwytów za jedną i dwie ręce. Gry i zabawy integrujące. Elementy obrony przed atakiem agresywnego psa. Rozpoznawanie agresywnych zachowań u psów.

26.11.2022 r.
Nauka bezpiecznego przewracania się. Nauka w formie zabaw z wykorzystaniem beretów sensomotorycznych, deskorolki, hulajnogi.

03.12.2022 r.
Lwi berek-grupowe zabawy integracyjne. Współdziałanie lwiątek w stadzie. Metody pomocy zaatakowanej koleżance/ koledze.

17.12.2022 r.
Powtórka materiału. Lwiątka łamią deski. Nauka łamania desek z wykorzystaniem desek wielokrotnego użytku, tarcz treningowych. Po wstępnym przygotowaniu dzieci będą łamały prawdziwą deskę sosnową.

 
plakat_samoobrona_kurs_dla_dzieci_2022

Wybrane dla Ciebie

Trwają prace przy przebudowie drogi w Kromolinie

Trwa przebudowa drogi w Kromolinie. Robotnicy zakończyli już prace przy remoncie infrastruktury wodociągowej i kanalizacji deszczowej. Część nawierzchni drogi również została wykonana.

Mikołajkowa akcja charytatywna dla polkowickiej rodziny

Jak co roku, radny Robert Drobina zorganizował charytatywną akcję mającą wesprzeć jedną z polkowickich rodzin. Uroczystość wręczenia paczek, chociaż skromna, wzbudziła łzy wzruszenia wśród obdarowanych.

Będzie asfalt w Zaborowie w Gminie Ścinawa

Burmistrz Ścinawy podpisał umowę na remont dróg gminnych w miejscowości Zaborów. Prace ruszą lada moment, a mieszkańcy w końcu doczekają się dróg asfaltowych.

Uroczysta akademia barbórkowa w Centrali KGHM

W regionie zagłębia miedziowego trwają uroczyste akademie z okazji górniczego święta. Dzisiaj świętowali pracownicy Centrali KGHM. Podczas uroczystego spotkania w sali im. Jana Wyżykowskiego wyróżnionych zostało stu pracowników miedziowej spółki.

Kolejny raz okradli strażaków z Kotli. Zniknęły akumulatory i paliwo

Każdego dnia są gotowi by nieść pomoc potrzebującym. A teraz to właśnie oni potrzebują wsparcia. Mowa o strażakach z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kotli, którzy po raz drugi padli ofiarą złodziei.

Elfy świętego Mikołaja zaprosiły wszystkie dzieci do zabawy

Każdy miał piękny strój i każdy czekał na zabawę ze świętym Mikołajem i jego szalonymi Elfami. Było dużo śmiechu, dużo tańców i niezapomniane wrażenia!

Sport

Skrzyżują rękawice w memoriale Wiesława Niemkiewicza

Już jutro, w sobotę, 10 grudnia, w sali sportowej Zespołu Szkół nr 2 przy Szpakowej w Lubinie odbędzie się memoriał pamięci Wiesława Niemkiewicza. Ten wyjątkowy turniej pięściarski organizowany jest przez Stowarzyszenie Boks Lubin. Patronat objął starosta lubiński, Paweł Kleszcz.