×
*** Wroclawski sąd utrzymał w mocy decyzję sądu I instancji w sprawe słów Donalnda Tuska, który stwierdził, że Bezpartyjni Samorządowcy to "przystawka PiS" i "pomocnicy Kaczyńskiego" ***

Gmina Grębocice

Gminy powiatów polkowickiego i lubińskiego z promesami na zabytki

Kolejne rządowe pieniądze w ramach ochrony zabytków trafią do samorządów i parafii w ramach Polskiego Ładu. Tym razem, środki otrzymały gminy z powiatu polkowickiego i lubińskiego. Symboliczne promesy wręczył minister Krzysztof Kubów, szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów.

Gmina Chocianów zbojkotowała powiatowe święto plonów?

U podnóża Sanktuarium Maryjnego w Grodowcu, odbyły się dziś dożynki powiatu polkowickiego. Na tegorocznym święcie plonów obecni byli przedstawiciele gmin powiatu, poza reprezentacją gminy Chocianów. Zabrakło też wieńca dożynkowego z Chocianowa. W kuluarach goście szeptali, że delegacja tej gminy celowo nie przyjechała na uroczystości do Grodowca – na złość władzom powiatu. 

Grodowiec – miejsce kultu, pielgrzymowania i dziękowania za plony

Już w najbliższą niedzielę wielkie święto powiatu polkowickiego. 3 września w otoczeniu malowniczego Sanktuarium Maryjnego w Grodowcu odbędą się dożynki powiatowe. Swój udział zapowiedzieli przedstawiciele wszystkich gmin. Będą okazałe wieńce, przepyszne produkty regionalne i najważniejszy moment – obrzęd dzielenia się chlebem z tegorocznych plonów.

1 2 3 31