×
*** Prezydent Lubina, Robert Raczyński był podsłuchiwany przez ABW. W tle są afery śmieciowe na terenie Dolnego Śląska ***

Gmina Jerzmanowa

Wójt Jerzmanowej rezygnuje z reelekcji. Powalczy o sejmik dolnośląski

To brzmi dość sensacyjnie i niewiarygodnie, a jednak. Wójt gminy Jerzmanowa poinformował dziś na konferencji prasowej, że… nie będzie ubiegał się o reelekcję. Lesław Golba postanowił powalczyć za to o mandat radnego sejmiku województwa dolnośląskiego. – Dziękuję wszystkim mieszkańcom gminy za te owocne lata współpracy, zostawiam gminę w bardzo dobrym stanie. Teraz przede mną nowe […]

Gorące, hawajskie rytmy w środku mroźnej zimy

Gminne Centrum Kultury w Jerzmanowej zaprasza na Bal Emeryta i Rencisty w hawajskich rytmach. Wydarzenie zaplanowano w sobotę, 3 lutego, w świetlicy wiejskiej w Maniowie. Organizatorzy zapewniają transport w obie strony.

Gminy zagłębia miedziowego najbardziej atrakcyjne na Dolnym Śląsku!

Gminy zagłębia miedziowego rozbiły bank w dorocznym Rankingu Gmin Dolnego Śląska 2023. Kapituła plebiscytu oceniała wszystkie gminy – te do 20 i te, powyżej 20 tysięcy mieszkańców. Jakie kryteria brano pod uwagę i które gminy są najlepsze i najprężniej się rozwijające?

Apel poległych, Dąb Niepodległości i Bieg Gęsi w gminie Jerzmanowa

Wyjątkowo i hucznie obchody 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbywają się w gminie Jerzmanowa. Przed południem rozpoczęto już Bieg Gęsi dla najmłodszych, potem był uroczysty apel poległych bohaterów i odsłonięcie symbolicznej tablicy upamiętniającej posadzenie Dębu Niepodległości. Przed nami jeszcze koncert Kobranocki i wieczorny Bieg Gęsi w kategorii OPEN.