×
*** Związek Piłki Ręcznej w Polsce chce, by Lubin był jednym z miast, w którym odbędą się mistrzostwa Europy w piłce ręcznej kobiet w 2026 r. ***

Gmina Kunice

Miliony złotych na ochronę zabytków w powiecie legnickim

Kilka milionów złotych z rządowego programu wsparcia zabytków trafi do parafii i samorządów powiatu legnickiego. Symboliczne promesy z określonymi kwotami wręczał dziś przed siedzibą chojnowskiego muzeum minister Krzysztof Kubów, szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów.

Pełen sukces konferencji Związku Pracodawców na Polanie Jakuszyckiej

Rzeczowa, merytoryczna i konstruktywna. Taka w ocenie samorządowców była dwudniowa konferencja zorganizowana przez Związek Pracodawców Polska Miedź. Samorządowcy podkreślali znaczenie takich spotkań, podczas których mogą wspólnie porozmawiać o najważniejszych sprawach i problemach, z którymi stykają się na co dzień. 

O bitwach legnickich wiedzą bardzo dużo. Konkurs rozstrzygnięty

W siedzibie starostwa powiatowego w Legnicy odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom konkursu literackiego pn: „Opowieści o Bitwach Legnickich”. Na konkurs łącznie wpłynęło 19 prac. Jury miało twardy orzech do zgryzienia, bo wszyscy autorzy wykazali się wiedzą historyczną, przedstawiając w ciekawy sposób dzieje bitew legnickich. 

Nowy wójt Gminy Kunice rozpoczął pracę

Gmina Kunice ma nowego wójta. Józef Pieróg złożył uroczyste ślubowanie i rozpoczął swoje rządy. Na sesji obecni byli nie tylko nowi radni gminy, ale również samorządowcy z okolicznych gmin.

1 2 3 11