×
*** Do Barbórki zostało jeszcze kilka dni, ale górnicza brać już świętuje w całym zagłębiu miedziowym! ***

Gmina Legnica

Finał akcji „Złoty wąs”. Blisko trzystu przebadanych mężczyzn

Blisko trzystu mężczyzn z powiatów: legnickiego, jaworskiego i polkowickiego skorzystało z badań na wykrywalność męskich nowotworów: jąder i prostaty. Całą akcję – już po raz kolejny – przeprowadziła Fundacja Forum Mężczyzn, a projektowi patronowali Urząd Marszałkowski, starostwo powiatowe w Legnicy i Jaworze, gmina Ruja oraz Fundacja KGHM Polska Miedź.

O problemach hydrologicznych, ochronie zabytków i dostawach węgla

Konferencja z udziałem samorządowców zagłębia miedziowego organizowana przez Związek Pracodawców Polska Miedź dobiegła końca. W drugiej, popołudniowej sesji, uczestnicy spotkania rozmawiali o problemach hydrologicznych oraz ochronie zabytków. Gościem specjalnym był wojewoda dolnośląski, Jarosław Obremski.

Za dobry na 1. ligę, za słaby na ekstraklasę. Miedź bez trenera

Wprowadził swój zespół na piłkarskie salony, ale już sobie tam nie poradził. Po wczorajszej porażce z Rakowem Częstochowa, Wojciech Łobodziński przestał być trenerem Miedzi Legnica. Jego obowiązki – do czasu wyboru nowego szkoleniowca – przejął dotychczasowy asystent, Radosław Bella.

O bitwach legnickich wiedzą bardzo dużo. Konkurs rozstrzygnięty

W siedzibie starostwa powiatowego w Legnicy odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom konkursu literackiego pn: „Opowieści o Bitwach Legnickich”. Na konkurs łącznie wpłynęło 19 prac. Jury miało twardy orzech do zgryzienia, bo wszyscy autorzy wykazali się wiedzą historyczną, przedstawiając w ciekawy sposób dzieje bitew legnickich. 

1 2 3 38