×
*** Lubiński sąd rejonowy podtrzymał decyzję w sprawie umorzenia przez szczecińską prokuraturę postępowania dotyczącego mataczenia przez policjantów w sprawie śmierci Bartosza Sokołowskiego ***

Gmina Legnica

Miliony unijnych pieniędzy dla samorządów w ramach ZIT

W reprezentacyjnej sali Akademii Rycerskiej w Legnicy spotkali się samorządowcy Legnicko – Głogowskiego Obszaru Funkcjonalnego, by podpisać wspólną deklarację o utworzeniu Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Istotą ZIT-u jest przeprowadzenie, dzięki środkom unijnym, projektów, które zaspokoją potrzeby mieszkańców całego obszaru. 

Będzie ciekawie w Legnicy. Miedź kontra Widzew

Zdegradowana do 1. ligi Miedź Legnica podejmie dziś łódzki Widzew. Po ostatniej porażce w Lubinie, łodzianie będą chcieli się zrehabilitować swoim kibicom. Ale też i Miedzianka nie zamierza łatwo się poddać. Zapowiada się ciekawy pojedynek.

Huta Miedzi Legnica skutecznie eliminuje emisję arsenu i rtęci

70 lat temu w Hucie Miedzi Legnica dokonano pierwszego spust miedzi z rudy pochodzącej z kopalń tzw. Starego Zagłębia Miedziowego. W roku jubileuszowym legnicki oddział oddaje jedną z najnowocześniejszych instalacji SOLINOX, dzięki której w poważnym stopniu ograniczona zostanie emisja do atmosfery szkodliwych substancji: arsenu i rtęci.

1 2 3 41