×
*** Najbliższy weekend znów będzie obfitował w bogatą ofertę imprez kulturalnych i sportowych. Szczegóły znajdziecie w naszym portalu ***

Gmina Legnica

Kyczera w Chobieni, Polkowicach, Liścu i Legnicy

Barwnym korowodem i uroczystym koncertem, dziś w Chobieni, w gminie Rudna, rozpoczyna się w naszym regionie Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny „Świat pod Kyczerą”. W tegorocznym festiwalu weźmie udział rekordowa liczba artystów z całego świata.

Miedź rozpoczyna przygotowania do sezonu

Piłkarze Miedzi Legnica powoli wracają z urlopów. W najbliższy poniedziałek rozpoczną przygotowania do nowego sezonu – już na boiskach PKO Ekstraklasy.

Rządowe pieniądze z Polskiego Ładu dla samorządów na inwestycje

Szerokim strumieniem do gmin i powiatu zagłębia miedziowego popłyną rządowe środki w ramach Funduszu Inwestycji Strategicznych Polski Ład. Symboliczne czeki z wypisaną kwotą, jako pierwsi w naszym regionie otrzymali dziś samorządowcy z powiatu polkowickiego. Promesy osobiście wręczał minister Krzysztof Kubów, szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów.

Miedzianka nie bierze jeńców. Godne pożegnanie z kibicami

Piłkarze Miedzi Legnica po raz kolejny pokazali wielką klasę. Mimo, że już zapewnili sobie awans do ekstraklasy, to pokonali na wyjeździe Arkę Gdynia, a dziś – w ostatnim meczu przed własną publicznością – ograli Widzew Łódź. Gola na wagę zwycięstwa w 81. zdobył Chuca. Po ostatnim gwizdku sędziego w Legnicy zapanowała euforia i wielkie świętowanie.

1 2 3 36