×
*** Wroclawski sąd utrzymał w mocy decyzję sądu I instancji w sprawe słów Donalnda Tuska, który stwierdził, że Bezpartyjni Samorządowcy to "przystawka PiS" i "pomocnicy Kaczyńskiego" ***

Gmina Polkowice

Gminy powiatów polkowickiego i lubińskiego z promesami na zabytki

Kolejne rządowe pieniądze w ramach ochrony zabytków trafią do samorządów i parafii w ramach Polskiego Ładu. Tym razem, środki otrzymały gminy z powiatu polkowickiego i lubińskiego. Symboliczne promesy wręczył minister Krzysztof Kubów, szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów.

Profesor UJW zebrał cenne doświadczenie na Uniwersytecie w Cambridge

Paweł Greń, profesor Uczelni Jana Wyżykowskiego w Polkowicach przebywał z tygodniową wizytą w jednej z najbardziej prestiżowych uczelni na świecie. Doświadczenie wyniesione podczas pobytu w University of Cambridge w Wielkiej Brytanii, będzie dla polkowickiego wykładowcy i naukowca cennym doświadczeniem. 

Polityczna hucpa czy troska o mieszkańców. O co chodzi w tym sporze?

Trwa wymiana politycznych ciosów między gminą Polkowice i Chocianowem a władzami powiatu polkowickiego. Dzisiaj o poranku, bez udziału mediów, burmistrz Łukasz Puźniecki wraz ze swoim odpowiednikiem z gminy Chocianów – Tomaszem Kulczyńskim, podpisali porozumienie o dofinansowaniu bezpłatnej komunikacji z Polkowic do Chocianowa.

1 2 3 69