×
*** Ruszyły zapisy na jubileuszowy Bieg Barbórkowy o Lampkę Górniczą. Z powodu obostrzeń covidowych, w tym roku limit zawodników wynosi równo tysiąc osób *** KGHM zaprasza do głosowania na Ambasadora Polski 2021. Ten prestiżowy plebiscyt odbędzie się już po raz trzeci. Głogować można na wybitne postaci z życia nauki, kultury i sportu ***

Gmina Polkowice

Podział punktów na Kopalnianej

Pojedynek Górnika Polkowice z GKS Katowice zakończył rywalizację w 9. kolejce Fortuna 1. ligi. Zielono-czarni przegrywali w tym meczu 0:1, ale szybko zdołali odpowiedzieć dzięki bramce strzelonej z rzutu karnego. W końcówce goście mocno „przycisnęli” i niewiele brakowało, by wywieźli z Polkowic komplet punktów.

Zatrzymali złodzieja i pasera kradzieży telewizora

Kryminalni z Polkowic zatrzymali złodzieja telewizora i pasera, który upłynnił sprzęt w jednym z lombardów. Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu i wkrótce staną przed sądem. Pierwszy odpowie za kradzież, a drugi za paserstwo i oszustwo.

By chleba nigdy nie zabrakło na domowym stole. Dożynki w Sobinie

Czas podziękowań za tegoroczne plony powoli mija. Dzisiaj świętowali rolnicy, sadownicy, działkowcy, ogrodnicy, hodowcy i pszczelarze z gminy Polkowice. Gospodarzem gminnych dożynek było sołectwo Sobin, a uroczystości odbyły się na boisku sportowym.

1 2 3 29