×
*** Koronawirus storpedował rozegranie derbowego pojedynku w ekstraklasie piłkarzy ręcznych. Przypadki COVID-19 wykryto w zespole Chrobrego Głogów *** Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin z przytupem rozpoczęli świętowanie jubileuszu klubu. Na własnym stadionie pokonali Jagiellonię 3:0 ***

Gmina Polkowice

ZUS wypłaci 14 emeryturę. Dostaną ją emeryci i renciści

W tym roku Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłaci dwie dodatkowe emerytury. To będą 13 i 14 emerytura. Ta ostatnia wpłynie na konta seniorów wraz z listopadowym przekazem z ZUS. Dodatkowe wypłaty są naliczane z urzędu, to znaczy nie trzeba będzie składać żadnego wniosku żeby je dostać.

W Polkowicach pracują nad strategią rozwoju gminy

W Polkowicach zorganizowano pierwsze warsztaty w ramach opracowania strategii rozwoju gminy na lata 2021 – 2030. W inauguracyjnym spotkaniu wzięli udział samorządowcy, przedstawiciele spółek gminnych, służb działających na jej terenie oraz lokalni liderzy. Podczas kilkugodzinnego spotkania, które odbyło się online, omówiono m.in. znaczenie i cele powstającej strategii.

Zasada jest prosta: jedna przychodnia – jeden punkt szczepień

Na ostatniej sesji rady gminy w Polkowicach, radny Wiesław Wabik, pytał o ilość punktów szczepień przeciwko COVID-19. Zdaniem radnego, jeden punkt na całe miasto to zbyt mało. Tymczasem procedury są takie, że jeden punkt szczepień przypada na jedną przychodnię lub jeden szpital. Kierownictwo Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych bardziej martwi się o dzienną ilość podawanych szczepionek.

OOBE zagra dla nas w sieci. Koncert 2 marca

Mocne, rockowe brzmienie, czyli koncert zespołu OOBE – to kolejna propozycja Centrum Kultury w Polkowicach, w formie online, na wtorkowy wieczór 2 marca.

1 2 3 18