×
*** Prezydent Lubina, Robert Raczyński był podsłuchiwany przez ABW. W tle są afery śmieciowe na terenie Dolnego Śląska ***

Gmina Polkowice

Polkowicka biblioteka świętowała jubileusz 75-lecia istnienia

Aż trudno w to uwierzyć, ale Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Polkowicach ma już 75 lat! Podczas uroczystej gali wręczono zaszczytne tytuły „Przyjaciela Biblioteki” i „Ambasadora Biblioteki”. Księgozbiór placówki liczy dziś około 90 tysięcy egzemplarzy.

Najlepsze inicjatywy sołeckie powiatu polkowickiego nagrodzone

Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Polkowickiego, starosta Kamil Ciupak, wręczył nagrody w najstarszym konkursie na najlepsze inicjatywy sołeckie. Łącznie przyznano sześć nagród i dodatkowo wyróżniono cztery miejscowości. – Od lat ten konkurs utwierdza mnie w przekonaniu, że nasze lokalne społeczności są kreatywne i gospodarne – podsumował starosta polkowicki, Kamil Ciupak.

Zmiana organizacja ruchu przy Dąbrowskiego w Polkowicach

O poniedziałku, 12 lutego, zmieni się organizacja ruchu w rejonie ulicy Dąbrowskiego w Polkowicach – na wysokości garaży i osiedla Polanka. Powodem są roboty przy modernizacji rurociągu prowadzone dla spółki KGHM. Utrudnienia mogą potrwać do 4 marca.

Asystent osoby niepełnosprawnej. Trwa przyjmowanie wniosków

W polkowickim ratuszu podpisano umowę na realizację programu pn: „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością”. Na tegoroczną edycję przeznaczono około 850 tysięcy złotych, blisko dwa razy więcej, niż w roku ubiegłym. Program realizuje Fundacja Eudajmonia. Nabór wniosków rozpoczął się wczoraj i potrwa do 16 lutego.

1 2 3 77