×
*** Ruszyły zapisy na jubileuszowy Bieg Barbórkowy o Lampkę Górniczą. Z powodu obostrzeń covidowych, w tym roku limit zawodników wynosi równo tysiąc osób *** KGHM zaprasza do głosowania na Ambasadora Polski 2021. Ten prestiżowy plebiscyt odbędzie się już po raz trzeci. Głogować można na wybitne postaci z życia nauki, kultury i sportu ***

Gmina Rudna

Koszmar w czterech ścianach. 27-latek znęcał się nad ciężarną kobietą

Pięć lat więzienia grozi 27-letniemu mężczyźnie, który fizycznie i psychicznie znęcał się nad swoją partnerką. Kobieta była wyzywana, izolowana, zastraszana. Zwyrodnialec ograniczał jej kontakty ze znajomymi, wyliczał pieniądze, którymi mogła dysponować. Jego zachowanie wymaga szczególnego potępienia, choćby z tego powodu, że młoda kobieta była w ciąży.

Samorządowy Polski Ład. Gminy z mocnym wsparciem finansowym rządu

Podczas dzisiejszego spotkania z samorządowcami Dolnego Śląska, premier Mateusz Morawiecki zaprezentował główne założenia programu „Samorządowy Polski Ład”. Według zapowiedzi szefa polskiego rządu, do samorządów ma trafiać tzw. subwencja inwestycyjna i to samorządy będą decydować, na co chcą przeznaczyć te dodatkowe pieniądze.

1 2 3 15