×
*** Wroclawski sąd utrzymał w mocy decyzję sądu I instancji w sprawe słów Donalnda Tuska, który stwierdził, że Bezpartyjni Samorządowcy to "przystawka PiS" i "pomocnicy Kaczyńskiego" ***

Gmina Rudna

Blisko pół miliona rządowego wsparcia na pałac w Nieszczycach

W ramach środków przekazanych z Polskiego Ładu na renowację i ochronę zabytków, gmina Rudna otrzymała 490 tys. zł. Pieniądze w całości zostaną spożytkowane na dalszą renowację zabytkowego pałacu w Nieszczycach a konkretnie – na remont piwnic.

Generalna próba przed uroczystością nadania policji sztandaru

W Lubinie trwają ostatnie przygotowania do piątkowego święta z udziałem policjantów. Miejscowa komenda otrzyma bowiem sztandar. Wydarzenie będzie miało wyjątkowo uroczysty i podniosły charakter. Policjanci zapraszają na swoje święto wszystkich mieszkańców powiatu.

Spotkanie konsultacyjne już w środę w Polkowicach

Już w najbliższą środę, 13 września w Polkowicach odbędzie się spotkanie informacyjne dla Mieszkańców dotyczące utworzenia połączenia kolejowego Legnica – Lubin – Polkowice – Głogów. Podczas spotkania zaprezentowany zostanie wariant ostatecznie rekomendowany do realizacji.

W sobotę zapraszamy do Chobieni na rockowe „Zamczysko”

Przypominamy, że już w najbliższą sobotę, 2 września, na terenach przy urokliwym i tajemniczym zamku w Chobieni odbędzie się doroczne „Zamczysko”. To największa w tej części regionu impreza rockowo-motocyklowa.

1 2 3 32