×
*** Wroclawski sąd utrzymał w mocy decyzję sądu I instancji w sprawe słów Donalnda Tuska, który stwierdził, że Bezpartyjni Samorządowcy to "przystawka PiS" i "pomocnicy Kaczyńskiego" ***

Gmina Ścinawa

Trwa modernizacja oświetlenia drogowego w Ścinawie

Stare latarnie znikają ze ścinawskich ulic. Wymienia je firma VOLT-TIM Dariusz Rudnicki z Księginic. Nowe latarnie pojawiły się już na ulicy Przyjaciół Żołnierza, w kolejce czeka ulica Chopina.

Usuwają muł z dnia Odry przy ścinawskim porcie

Do listopada potrwają prace w ścinawskim porcie. Firma STRABAG Sp. z o. o. wykonuje tzw. bagrowanie kanału portowego. Umowa z wykonawca została podpisana jeszcze w sierpniu. Usuwanie osadów po raz pierwszy prowadzone jest na tak dużą skalę. Zakres prac ustalono z Państwowym Gospodarstwem Wodnym Wody Polskie, które zarządza rzeką, jak również kanałem portowym na odcinku […]

Wakacyjne remonty w ścinawskiej szkole zakończone

Remonty szkół i przedszkoli w trakcie wakacji to już mała tradycja. Kiedy nie ma uczniów zdecydowanie łatwej jest odświeżyć pomieszczenia i zmodernizować te, które tego wymagają. I właśnie takie prace przeprowadzono w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ścinawie.

Ekshumowali szczątki niemieckich żołnierzy z Gmin Rudna i Ścinawa

Archeolodzy z Pracowni Badań Historycznych i Archeologicznych POMOST prowadzili prace poszukiwawczo-ekshumacyjne w obrębie Chobieni w Gminie Rudna i Dziewina w Gminie Ścinawa. We wskazanych przez mieszkańców miejscach znaleziono szczątki kilku niemieckich żołnierzy.

1 2 3 25