×
*** Jedna ofiara śmiertelna koronawirusa z powiatu lubińskiego to bilans ostatniej doby w zagłębiu miedziowym *** Protesty w Głogowie. Około 100 osób przeszło ulicami miasta by wyrazić swój sprzeciw działaniom rządu w czasie pandemii ***

Legnica

Zdemontowali stare konstrukcje mostu przy Leszczyńskiej

Na przebudowywanym moście nad Czarną Wodą na ul. Leszczyńskiej w Legnicy zakończono już demontaż nawierzchni jezdni, chodników i starej konstrukcji nośnej. Zdemontowano bariery energochłonne, oświetlenie. Niebawem rozpoczną się prace przy wylewaniu nowej żelbetowej konstrukcji nośnej. 

Po kilku głębszych za kierownicą

W ciągu ostatnich dni legniccy policjanci zatrzymali dwóch pijanych kierowców. Jeden „wydmuchał” aż 2,7 promila alkoholu, natomiast drugi z zatrzymanych miał ponad dwa promile. Obaj nieodpowiedzialni kierowcy stracili już swoje prawo jazdy i wkrótce staną przed sądem. Grozi im kara do 2 lat więzienia i wysokie grzywny.

W Legnicy możesz skorzystać z darmowej pomocy prawnej

W Legnicy w okresie pandemii można korzystać z darmowej pomocy prawnej, poradnictwa obywatelskiego oraz mediacji. Porady udzielane są poza lokalem wyłącznie przez telefon,  e-mail, komunikator internetowy.

1 2 3 25